Hejnová vynechá halovou sezónu. Má zlomenou kost v noze

Praha - Na začátku finální přípravy na halovou sezónu přišla špatná zprava. Nejlepší atletka loňského roku a sportovkyně loňského roku Zuzana Hejnová si zlomila kost v noze. Poté, co si poranila nárt, se tak během nadcházející halové sezóny vůbec neukáže.

Zuzana Hejnová, česká atletka, jejíž specializací je běh na 400 metrů překážek a běh na 400 m. Na této trati s překážkami získala bronzovou medaili z londýnských Letních olympijských her 2012.
doporučujeme

Překážkářka Hejnová, která loni vyhrála ve své diciplíně mistrovství světa v Rusku, si nárt poranila během přípravy na strahovském stadionu. „Při čtvrtém úseku jsem najednou pocítila prasknutí v nártu." Tak popsala moment, při kterém se zranění stalo, sama Hejnová. Po tomto nešťastném okamžiku se naše momentálně nejlepší atletka přesunula do motolské nemocnice, kde podstoupila vyšetření i s  rentgenem. Ten ukázal, že se jedná o prasklou kost u prsteníčku levé nohy.

Fyzioterapeutem sedmadvacetileté atletky, jenž loni vyhrála všech 13 závodů, do kterých nastoupila, je Petr Kolář. O tom, jak se bude dál postupovat v léčbě zranění naší atletky, rozhodne zítra lékařské konsilium. Nyní je zcela jasné, že o halovou sezónu přijde a tak kromě o oblíbenou čtvrtku, přijde i o osmistovku, kterou si Hejnová v této sezóně chtěla vyzkoušet. Nepřijde však o letošní letní sezónu, jelikož léčba nártu Zuzany Hejnové skončí těsně před létem a tak by právě letní sezóna nemměla být ničím ohrožena.    

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Epidemiolog Fauci má vlastní baseballovou kartičku. Slavnostní nadhoz mu…

25.07.2020 12:22 Elitní americký epidemiolog Anthony Fauci se ve své úctyhodné kariéře dočkal dalšího úspěchu, ne…

Prezident MOV Bach nechce olympijské hry v Tokiu bez diváků

16.07.2020 10:17 Prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach neuvažuje o tom, že by se olympijské hry v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama