Bára Špotáková mění pleny za oštěp. Jde zase házet

Praha - Česká atletická královna chce znovu vyhrávat. Oštěpařka Barbora Špotáková se po mateřské dovolené vrací od dětských plínek na velké stadiony. První závod po porodu si odbyla už vloni v září v Domažlicích. Teď ji ale čeká Diamantová liga v Římě!

Oštěpařka Barbora Špotáková
doporučujeme

Je dvojnásobnou olympijskou vítězkou, světovou rekordmankou a mistryní světa. Ve 32 letech už vyhrála Barbora Špotáková, co se dalo. Její největší radostí je ale syn Janek. Před týdnem oslavil první narozeniny a maminka uznala, že je ten správný čas na návrat do světové špičky.

"Opravdu se na závodění těším, mám už takovou tu závodní horečku," přiznala. Na mateřské Špotáková změnila image, krátký sestřih vyměnila za dlouhé vlasy a zkracovat nechce ani délku svých hodů.

"Pro mě je nejdůležitější vrátit se na ty podobné metry, které jsem dřív házela. Pak vím, že se s nimi můžu rovnat s kýmkoliv," plánuje.

Formu po mateřské si bude moci poprvé naostro vyzkoušet už za týden na mítinku Diamantové ligy, kam bere celou rodinu a malý Janek tak poprvé uvidí maminku závodit.

Jenže kdoví, zda si uvědomí, co má vlastně sledovat. "Jeho zajímá úplně všechno, on je jako sova, on snad otáčí hlavu o 360 stupňů Pořád ho něco zajímá, takže si myslím, že se na mě soustředit asi nebude, mě vidí furt," směje se Barbora Špotáková.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Epidemiolog Fauci má vlastní baseballovou kartičku. Slavnostní nadhoz mu…

25.07.2020 12:22 Elitní americký epidemiolog Anthony Fauci se ve své úctyhodné kariéře dočkal dalšího úspěchu, ne…

Prezident MOV Bach nechce olympijské hry v Tokiu bez diváků

16.07.2020 10:17 Prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach neuvažuje o tom, že by se olympijské hry v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama