Na své první závody musí počkat. Olympijský vítěz Lukáš Krpálek má koronavirus

Koronavirus si nevybírá, což nově poznal i český olympijský vítěz z Ria de Janeira, tedy judista Lukáš Krpálek. Ten se tak kvůli jeho pozitivním testům na koronacirus neobjeví na blížících se závodech v Budapešti, jež mají být prvními grandslamovými závody po osmiměsíční pauze způsobenou právě pandemií koronaviru.

Lukáš Krpálek, český sportovec - judista
doporučujeme

Lukáš Krpálek se musel testů před závody zúčastnit, neboť se jedná o povinnou proceduru stejně jako před každými mezinárodními závody. Tentokrát tedy Černého Petra v podobě pozitivního testu na covid "získal" český reprezentant. "Testy před odjezdem u mě bohužel prokázaly, že jsem pozitivní na covid," netajil smutek Krpálek a pokračoval: . "Tak moc jsem se těšil na své první závody, které mají být tento víkend v Budapešti."

Na blížící se grandslamové závody v Budapešti se Krpálek dlouhodobě připravoval, naposledy minulý týden v polském Zakopaném, kde se konal přípraavný kemp a kam se judisté vydali kvůli v současnosti uzavřeným vnitřním sportovištím. Nyní však musí Krpálek do karantény. "Řídím se pokyny lékařů, abych byl fit na listopadové mistrovství Evropy v Praze," řekl.

Právě zmiňované mistrovství Evropy, jež by se mělo konat v Praze od 19. do 21. listopadu, je další velkou judistickou akcí, na které by se chtěl Krpálek předvést. Organizátoři tohoto podniku doufají, že se šampionát v Česku uskuteční, přestože vývoj pandemie v zemi není vůbec příznivá. "Zatím všechny naše přípravy pokračují tak, že se mistrovství Evropy v Praze uskuteční," ujistil pro server isport.cz Jiří Dolejš, šéf Českého svazu juda.

Co se týče závodů v Budapešti, Krpálek bude sice chybět, ale dalších sedm reprezentantů závodit bude. Konkrétně šest mužů a jedna žena - Renata Zachová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V americkém Senátu prošel zákon pojmenovaný po Rusovi. Změní se tím boj…

17.11.2020 15:32 Po Sněmovně reprezentantů prošel tzv. Rodčenkův antidopingový zákon i Senátem. Jde o zákon, jenž…

Profesionální sport dostal zelenou. Kdy začnou své soutěže fotbal a hokej?

03.11.2020 11:50 "Dohodly se výjimky pro soutěže, které chtějí hrát za přísných opatření. Testování bude probíhat…

Sportovní fanoušci v Česku budou mít opět žně. Vláda rozhodla o restartu…

02.11.2020 17:51 Čeští sportovní fanoušci se po dnech čekání konečně dočkali. Vláda na pondělním jednání rozhodla o…

Sport v době covidu: Jak se udržovat ve formě a kam lze jít bez roušky?

24.10.2020 09:07 Zavřená fitness centra a vnitřní sportoviště nutí lidi k pohybu venku. Venkovní sportoviště mohou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama