Na své první závody musí počkat. Olympijský vítěz Lukáš Krpálek má koronavirus

Koronavirus si nevybírá, což nově poznal i český olympijský vítěz z Ria de Janeira, tedy judista Lukáš Krpálek. Ten se tak kvůli jeho pozitivním testům na koronacirus neobjeví na blížících se závodech v Budapešti, jež mají být prvními grandslamovými závody po osmiměsíční pauze způsobenou právě pandemií koronaviru.

Lukáš Krpálek, český sportovec - judista
doporučujeme

Lukáš Krpálek se musel testů před závody zúčastnit, neboť se jedná o povinnou proceduru stejně jako před každými mezinárodními závody. Tentokrát tedy Černého Petra v podobě pozitivního testu na covid "získal" český reprezentant. "Testy před odjezdem u mě bohužel prokázaly, že jsem pozitivní na covid," netajil smutek Krpálek a pokračoval: . "Tak moc jsem se těšil na své první závody, které mají být tento víkend v Budapešti."

Na blížící se grandslamové závody v Budapešti se Krpálek dlouhodobě připravoval, naposledy minulý týden v polském Zakopaném, kde se konal přípraavný kemp a kam se judisté vydali kvůli v současnosti uzavřeným vnitřním sportovištím. Nyní však musí Krpálek do karantény. "Řídím se pokyny lékařů, abych byl fit na listopadové mistrovství Evropy v Praze," řekl.

Právě zmiňované mistrovství Evropy, jež by se mělo konat v Praze od 19. do 21. listopadu, je další velkou judistickou akcí, na které by se chtěl Krpálek předvést. Organizátoři tohoto podniku doufají, že se šampionát v Česku uskuteční, přestože vývoj pandemie v zemi není vůbec příznivá. "Zatím všechny naše přípravy pokračují tak, že se mistrovství Evropy v Praze uskuteční," ujistil pro server isport.cz Jiří Dolejš, šéf Českého svazu juda.

Co se týče závodů v Budapešti, Krpálek bude sice chybět, ale dalších sedm reprezentantů závodit bude. Konkrétně šest mužů a jedna žena - Renata Zachová.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hvězdy v Nehvizdech

03.03.2021 16:12 V prvním únorovém týdnu se opět po roce konal atletický mítink Hvězdy v Nehvizdech.

ČOV: Soud předběžně zrušil volby kvůli kandidátům do VV

25.02.2021 15:17 Důvodem předběžného zrušení voleb vedení Českého olympijského výboru (ČOV) nebyl jejich formát, ale…

Operovali mu otevřené zlomeniny. Nyní je golfista Tiger Woods ve…

24.02.2021 20:01 Po úterní těžké autonehodě musel být golfista Tiger Woods hospitalizován s mnohačetným zraněním.…

Legendární golfista Tiger Woods bojuje po vážné autonehodě o život

23.02.2021 23:11 V Kalifornii se v úterý stala těžká autonehoda, jejíž účastnkem byla legenda mezi golfisty Tiger…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama