Olympiáda odložena, hlásí vlivný kanadský činovník Pound. MOV to zatím nepotvrzuje

Významný kanadský sportovní funkcioniář, jenž byl v minulosti viceprezidentem Mezinárodního olympijského výboru (MOV) a také šéfem Světové antidopingové agentury WADA Richard Pound uvedl v pondělním rozhovoru pro USA Today, že už je o odkladu Letních olympijských her v Tokiu definitivně rozhodnuto. Samotný MOV v čele s Thomasem Bachem však tuto informaci zatím nepotvrzuje a Poundův výrok označil jako "interpretaci jednotlivce". "Na základě informací, které má MOV k dispozici, bylo rozhodnuto o odkladu. Parametry ještě nebyly stanoveny, ale hry nezačnou 24. července, pokud vím," uvedl Pound v interview konkrétně.

Přidejte svůj názor

olympiáda
doporučujeme

Richard Pound přišel i s tím, kdy by se mohly tokijské Hry konat. Mluví o tom, že s největší pravděpodobností se bude v této souvislosti jednat o příští rok 2021. Podle Pounda ale k tomu řekne MOV detaily a to co nejdříve. „Budou přicházet postupně, protože po odložení se musíme vyrovnat s důsledky, které budou obrovské,“ řekl sedmasedmdesátiletý činovník.

Připomeňme, že to byl právě Pound, kdo byl coby šéf Světové antidopingové federace také členem komise vyšetřující systémový doping v Rusku. V řadách Mezinárodního olympijského výboru pak figuruje dlouhých 40 let.

Mluvčí MOV Mark Adams však i přes tyto skutečnosti a i přes to, co všechno v rozhovoru Richard Pound k olympiádě v Tokiu uvedl, řekl následující: „Je právem každého funkcionáře interpretovat rozhodnutí výkonného výboru, které bylo oznámeno v neděli.“ Jak je ale vidět, slova Pounda přímo nedementoval.

V poslední době sílí hlasy pro odkad Her ze všech možných koutů světa. Jako první se pro to vyslovily španělský, norský a brazilský olympijský výbor, Kanada v pondělí ráno uvedla, že své sportovce do Tokia nepošla ani na olympiádu, ani na paralympiádu, pokud se Hry budou konat letos. A Austrálie pak doporučila svým sportovcům, aby se připravovali už raději na rok 2021. A do Tokia se tento rok nijak neženou ani Poláci.

Japonský premiér Šinzó Abe pak v pondělí poprvé připustil, že by existovala jiná varianty pro Hry, než letošní rok, rozhodně by se ale v žádném případě nemělo jednat o jejich úplném zrušení. Připomeňme, že se Hry mají uskutečnit letos od 24. července do 9. srpna.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Golfové British Open se letos kvůli koronaviru neuskuteční

06.04.2020 18:11 Golfové British Open se letos kvůli pandemii koronaviru neuskuteční. Oznámili to pořadatelé…

Ruská antidopingová agentura přerušila testování, důvodem je nařízení…

04.04.2020 19:52 Ruská antidopingová agentura (RUSADA) kvůli pandemii koronaviru nezačne provádět dopingové kontroly…

Olympijské hry v Tokiu začnou příští rok 23. července

30.03.2020 17:04 Aktualizováno Odložené letní olympijské hry v Tokiu se v příštím roce uskuteční od 23. července do 8. srpna.…

Olympijské hry v Tokiu by mohly začít příští rok 23. července, uvádí…

29.03.2020 10:12 Aktualizováno Letní olympijské hry v japonském Tokiu, které byly odloženy kvůli aktuální pandemii koronaviru až…

Související:

Právě se děje

Další zprávy