Olympijské hry 2020 odloženy. Šéf MOV požádal sportovce o pochopení

Předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach požádal sportovce o pochopení a shovívavost s možnými škrty a přesuny při přípravě přeložených olympijských her v Tokiu. Na odložení největšího sportovního svátku kvůli současné pandemii koronaviru se v úterý Bach dohodl s japonskými organizátory a zástupci vlády, OH se budou konat příští rok.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

"Nemůžu vám slíbit ideální řešení, ale mohu slíbit, že uspořádáme ty nejlepší možné olympijské hry," řekl Bach v pětiminutovém videovzkazu sportovcům na YouTube.

zdroj: YouTube

Přesný termín zatím nebyl určen, jisté je jen to, že by se olympiáda měla uskutečnit nejpozději v létě 2021. "Dejte nám čas, abychom mohli zvážit všechny otázky a celá skládačka zapadla dohromady," požádal šestašedesátiletý německý funkcionář.

Připomněl, že olympijské hry jsou nejkomplexnější událostí planety a dosud nikdy nebyly odloženy. Pořadatelé proto nemají žádný tahák, jak se s novou situací vyrovnat, a reorganizace na pozdější termín bude pro všechny extrémní výzvou.

"Olympijské hry v Tokiu mohou být oslavou lidstva po překonání současné nevídané koronavirové krize, opravdovou oslavou naší cílevědomosti, potvrzením olympijského ducha, který nás všechny spojuje," uvedl olympijský vítěz v šermu z roku 1976.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Golfové British Open se letos kvůli koronaviru neuskuteční

06.04.2020 18:11 Golfové British Open se letos kvůli pandemii koronaviru neuskuteční. Oznámili to pořadatelé…

Ruská antidopingová agentura přerušila testování, důvodem je nařízení…

04.04.2020 19:52 Ruská antidopingová agentura (RUSADA) kvůli pandemii koronaviru nezačne provádět dopingové kontroly…

Olympijské hry v Tokiu začnou příští rok 23. července

30.03.2020 17:04 Aktualizováno Odložené letní olympijské hry v Tokiu se v příštím roce uskuteční od 23. července do 8. srpna.…

Olympijské hry v Tokiu by mohly začít příští rok 23. července, uvádí…

29.03.2020 10:12 Aktualizováno Letní olympijské hry v japonském Tokiu, které byly odloženy kvůli aktuální pandemii koronaviru až…

Související:

Právě se děje

Další zprávy