Původní start v Budapešti nemožný. I proto Giro může startovat v říjnu na jihu Itálie

Jen pár hodin poté, co Mezinárodní cyklistická unie (UCI) zveřejnila novou termínovou listinu, ze které mimo jiné vyplývá, že v nahuštěném letošním podzimu se Giro d´Italia uskuteční nově mezi 3. říjnem a 25. říjnem, přišel ředitel tohoto závodu Mauro Vegni s návrhem, že by tato jedna ze tří GrandTour mohla odstartovat na jihu Itálie a nikoli v maďarské Budapešti, jak bylo původně plánováno.Kde přesně na jihu Itálie ale budou účastníci Gira startovat ještě není jasné, veřejnost by se to měla dozvědět v průběhu několika daších týdnů.

Přidejte svůj názor

Cyklistika
doporučujeme

Původní itinerář letošního Gira d´Italia počítal s tím, že se po úvodních etapách v Maďarsku přesune peloton závodníků do Sicílie, konkrétně do města Monreale. Nyní pořádající společnost RCS Sport pracuje hned dvěma variantami, kde by se mohlo na jihu Itálie nově v říjnu startovat. "Obě se týkají jižní Itálie, ale nemusí to být nutně na Sicílii," nechal se slyšet v rozhovoru pro deník La Repubblica ředitel Vegni a pokračoval: "Momentálně je ale stále komplikované mluvit o tom s regionálními vládami. Budeme se snažit potvrdit začátek závodu v horizontu několika týdnů."

O zkrácení závodu se nikterak nepřemýšlí a to už jen z toho důvodu, že o to nestojí ani samotní zástupci Gira. Těm UCI vyhověla, přestože kvůli nahuštěnému podzimu tak dojde ke kolizi se začátkem další GrandTour a to Vuelty. "Ve snaze zachránit cyklistické závody a ochránit tak jejich důležité dědictví, bylo vzhledem ke krátkému časovému rozpětí nutné některé věci obětovat, aby mohly být zahrnuty všechny závody sezony. Udělali jsme řadu alternativních návrhů, které mohly podle našeho názoru vyústit v kalendář, v němž se závody tolik překrývat nebudou. Tyto návrhy nebyly přijaty," uvedli v prohlášení zástupci RCS Sport.

"Zveřejnění kalendáře ze strany UCI je ale důležitý krok dopředu, který jednoznačně pomůže všem stranám přeprogramovat sezonu. Je to výsledek ohromné spousty práce, která zahrnovala mnoho institucí, organizací, týmů a dalších, kdo k této obtížné možnosti přispěl," dodali v něm.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šéf Světové atletiky Coe chválil Česko za první velký projekt po koronaviru

29.05.2020 20:44 V pondělí 1. června bude mít na programu česká atletika hned několik svých prvních závodů po celé…

Olympiáda v ohrožení? Uspořádat ji příští rok bude problematické

22.05.2020 11:43 Vlivný člen Mezinárodního olympijského výboru Australan John Coates je skeptický k vyhlídkám na…

Odklad olympiády v Tokiu vyjde draho. Bude se radikálně škrtat, avizují…

16.05.2020 21:07 Ačkoli od odložení olympijských her v Tokiu na příští rok uplynuly už bezmála dva měsíce, japonští…

Golf s Donaldem Trumpem? Už ne, říká světová jednička Rory McIlroy

16.05.2020 16:57 Golf s Donaldem Trumpem? Už ne. Světová jednička Rory McIlroy vyčítá americkému prezidentovi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy