Původní start v Budapešti nemožný. I proto Giro může startovat v říjnu na jihu Itálie

Jen pár hodin poté, co Mezinárodní cyklistická unie (UCI) zveřejnila novou termínovou listinu, ze které mimo jiné vyplývá, že v nahuštěném letošním podzimu se Giro d´Italia uskuteční nově mezi 3. říjnem a 25. říjnem, přišel ředitel tohoto závodu Mauro Vegni s návrhem, že by tato jedna ze tří GrandTour mohla odstartovat na jihu Itálie a nikoli v maďarské Budapešti, jak bylo původně plánováno.Kde přesně na jihu Itálie ale budou účastníci Gira startovat ještě není jasné, veřejnost by se to měla dozvědět v průběhu několika daších týdnů.

Cyklistika
doporučujeme

Původní itinerář letošního Gira d´Italia počítal s tím, že se po úvodních etapách v Maďarsku přesune peloton závodníků do Sicílie, konkrétně do města Monreale. Nyní pořádající společnost RCS Sport pracuje hned dvěma variantami, kde by se mohlo na jihu Itálie nově v říjnu startovat. "Obě se týkají jižní Itálie, ale nemusí to být nutně na Sicílii," nechal se slyšet v rozhovoru pro deník La Repubblica ředitel Vegni a pokračoval: "Momentálně je ale stále komplikované mluvit o tom s regionálními vládami. Budeme se snažit potvrdit začátek závodu v horizontu několika týdnů."

O zkrácení závodu se nikterak nepřemýšlí a to už jen z toho důvodu, že o to nestojí ani samotní zástupci Gira. Těm UCI vyhověla, přestože kvůli nahuštěnému podzimu tak dojde ke kolizi se začátkem další GrandTour a to Vuelty. "Ve snaze zachránit cyklistické závody a ochránit tak jejich důležité dědictví, bylo vzhledem ke krátkému časovému rozpětí nutné některé věci obětovat, aby mohly být zahrnuty všechny závody sezony. Udělali jsme řadu alternativních návrhů, které mohly podle našeho názoru vyústit v kalendář, v němž se závody tolik překrývat nebudou. Tyto návrhy nebyly přijaty," uvedli v prohlášení zástupci RCS Sport.

"Zveřejnění kalendáře ze strany UCI je ale důležitý krok dopředu, který jednoznačně pomůže všem stranám přeprogramovat sezonu. Je to výsledek ohromné spousty práce, která zahrnovala mnoho institucí, organizací, týmů a dalších, kdo k této obtížné možnosti přispěl," dodali v něm.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na své první závody musí počkat. Olympijský vítěz Lukáš Krpálek má…

20.10.2020 19:55 Koronavirus si nevybírá, což nově poznal i český olympijský vítěz z Ria de Janeira, tedy judista…

Vítězem Velké pardubické se stal Hegnus. Favorit závodu na Taxisu zahynul

11.10.2020 21:32 Vítězem 130. ročníku Velké pardubické se stal hnědák Hegnus, který vylepšil loňské druhé místo.…

Legendární žokej Váňa: Taxisu jsem se nikdy nebál, koním je covidová…

11.10.2020 11:50 ROZHOVOR – Přestane vnímat svět a úplně zjihne. Když legendární žokej Josef Váňa mluví o koních,…

Český atletický talent tragicky zemřel v pouhých 19 letech

26.09.2020 12:46 V sobotu ráno zasáhla českou atletiku smutná zpráva. Ta hovoří o nečekané smrti teprve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama