Šéf Světové atletiky Coe chválil Česko za první velký projekt po koronaviru

V pondělí 1. června bude mít na programu česká atletika hned několik svých prvních závodů po celé České republice po pauze vynucené pandemií koronaviru. V Česku se tak jako v první zemi na světě rozjede atletika právě po této pauze a to tedy díky projektu Českého atletického svazu (ČAS) nazvaného "Spolu na startu", kterého se po 173 místech v Česku zúčastní nejen tuzemské atletické hvězdy, ale i amatéři. Za takovýto počin sklidil v pátek ČAS pochvalu a uznání od samotného šéfa Světového atletiky (WA) a zároveň legendy britské atletiky Sebastiana Coea.

Atletika
doporučujeme

Zatímco čeští reprezentanti se představí ve městech Kladno, Kolín a Plzeň, v dalších 170 místech Česka se uskuteční závody nejen napříč disciplínami, ale i věkovými kategoriemi. "Absolutně to podporuju. Je to první takhle velký formát po pandemii a první iniciativa, která vznikla v národním svazu. Je to pro další federace výzva, aby byly co nejodvážnější," okomentoval v pátek v rozhovoru pro některá česká média tento projekt Sebastian Coe.

Zároveň si pochvaloval jak tento projekt spojí prostřednictvím televizních obrazovek samotné atlety s fanoušky. "Diváci chtějí sledovat závody. Viděli jsme to u našich 'zahradních výzev', na které jsme hrdí," připomněl Coe tyčkařské klání na dálku jež se konalo pod hlavičkou mezinárodní federace.

Protože se budou moct do projektu konajícího se na "Den dětí" aktivně zapojit právě děti a mládaž, může tak jít o podporu sportování a zdravého životního stylu široké veřejnosti. To pochopitelně mezinárodní federace plně podporuje a chce se této problemrtice v b udoucnu nadále ještě více věnovat a to už jen z toho důvodu, že zdravý pohyb podporuje imunitu. "Když bude společnost zdravější, bude lépe odolávat nákazám, jako je tato. Pomáhají tomu i programy Pohybová gramotnost a Atletika pro rodinu, které má Český atletický svaz," řekl konkrétně Coe, jenž nabádá vlády všech zemí k tomu, aby takovéto programy podporovaly, neboť si je vědom, že bez politické síly rozvíjet takovéto programy nelze.

"Chci, aby náš sport kladl důraz na právo mladých lidí mít sport ve svém životě. Chceme dostat více sportu do života mladých lidí po pandemii," nechal se pak dále slyšet Sebastian Coe.

Podle tohoto britského funkcionáře výzkumy z poslední doby ukázaly, že během doby plných karanténních opatření začalo sportovat více lidí než tomu bylo dosud. Nejrozšiřenějším provozovaným sportem byl běh, kterému se mohli lidé věnovat i tehdy, kdy byly uzavřeny sportoviště.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na své první závody musí počkat. Olympijský vítěz Lukáš Krpálek má…

20.10.2020 19:55 Koronavirus si nevybírá, což nově poznal i český olympijský vítěz z Ria de Janeira, tedy judista…

Vítězem Velké pardubické se stal Hegnus. Favorit závodu na Taxisu zahynul

11.10.2020 21:32 Vítězem 130. ročníku Velké pardubické se stal hnědák Hegnus, který vylepšil loňské druhé místo.…

Legendární žokej Váňa: Taxisu jsem se nikdy nebál, koním je covidová…

11.10.2020 11:50 ROZHOVOR – Přestane vnímat svět a úplně zjihne. Když legendární žokej Josef Váňa mluví o koních,…

Český atletický talent tragicky zemřel v pouhých 19 letech

26.09.2020 12:46 V sobotu ráno zasáhla českou atletiku smutná zpráva. Ta hovoří o nečekané smrti teprve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama