Sportovní fanoušci v Česku budou mít opět žně. Vláda rozhodla o restartu soutěží

Čeští sportovní fanoušci se po dnech čekání konečně dočkali. Vláda na pondělním jednání rozhodla o restartu všech profesionálních soutěží v Česku, jež se naposledy u nás hrály 11. října před vyhlášením nouzového stavu. Znamená to tedy, že se vedle dalších sportů rozjede i fotbalová a hokejová český nejvyšší soutěž, přičemž vedle toho je povolen i trénink profesionálů ve vnitřních sportovištích. Právě ta byla od 12. října i pro profesionály uzavřena. O tomto rozhodnutí vlády informoval veřejnost na svsém twitterovém účtu šéf Národní sportovn agentury Milan Hnilička (nestraník za hnutí ANO) poté, co se na tom domluvil s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (nestraník za hnutí ANO).

sport
doporučujeme

„Vláda schválila obnovení profesionálních sportovních soutěží, které budou schopné splnit přísně nastavené hygienické podmínky. Dále bude umožněno sportovcům chodit do zaměstnání, tj. profesionálové budou trénovat i ve vnitřních sportovištích," uvedl konkrétně Hnilička na Twitteru.

Připomeňme, že všechny profesionáolní sportovní soutěže v Česku byly pozastaveny před třemi týdny zavedením nouzového stavu, v uplynulých dnech se sice jednotlivé sporty snažili s ministerstvem zdravotnictví vyjednat co nejrychlejší restart, vše ale zabrzdila kauza Romana Prymuly a jeho následné odvolání z funkce. Nyní ale konečně přichází tolik kýžená zpráva.

Hlavně fotbal a hokej se o rychlý restart soutěží zasavovaly nejvíce a nejen ty teď budou muset splnit všechny hygienické standardy tak, aby  tedy mohly tyto soutěže pokračovat. "Ty (hygienické standardy) budou ještě upřesněny, ale obecně by to mělo být něco podobného jako u fotbalu, tedy mimo jiné pravidelné plošné testování," řekl pro ČTK mluvčí Národní sportovní agentury Jakub Večerka.

Je pak pochopotelně samozřejmostí, že se všechny zápasy všedch profesionálních soutěží budou konat bez diváků. „Není to plošné uvolňování, ale umožnění výkonu práce téhle skupině obyvatel za splnění přísných hygienických podmínek," řekl k tomu dále Hnilička.

Ten pak připomněl, jak to bude s výjimkou pro blížící se mistrovství Evropy v judu, které by se mělo v listopadu uskutečnit v Praze. „Na ME v judu by se výjimka měla vztahovat, protože organizátor je schopen zajistit konání šampionátu v režimu tzv. bubliny," řekl.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odložení OH v Tokiu přijde organizátory na 1,9 miliardy dolarů

29.11.2020 10:37 Odložení olympijských her v Tokiu kvůli koronavirové pandemii bude pro pořadatele představovat…

V americkém Senátu prošel zákon pojmenovaný po Rusovi. Změní se tím boj…

17.11.2020 15:32 Po Sněmovně reprezentantů prošel tzv. Rodčenkův antidopingový zákon i Senátem. Jde o zákon, jenž…

Profesionální sport dostal zelenou. Kdy začnou své soutěže fotbal a hokej?

03.11.2020 11:50 "Dohodly se výjimky pro soutěže, které chtějí hrát za přísných opatření. Testování bude probíhat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama