Stejně jako v Riu pátý. Fuksa si ani tentokrát nesplnil sen o olympijské medaili

Rychlostní kanoista Martin Fuksa nerozšířil medailovou sbírku české výpravy na letošních Letních olympijských hrách v Tokiu. Stejně jako před pěti lety v Riu, tak i tentokrát skončil český reprezentant v závodě na 1000 metrů na pátém místě. Ze své již čtvrté olympijské medaile, tentokrát zlaté, se radoval Brazilec Isaquias Queiroz dos Santos, který dojel do cíle před druhým Číňanem Liou Chaem. Třetí pak skončil Moldavan Serghej Tarnovschi.

Český kanoista Martin Fuksa

Nejprve musel absolvovat osmadvacetiletý český olympionik Martin Fuksa semifinálovou jízdu, ze které se mu povedl postoupit do finále. To pak absolvoval podobně jako již zmiňované semifinále.

Finále, stejně jako předešlé semifinále, totiž začal poněkud pomaleji a to tak, že krátce po startu figuroval až na posledním místě, postupem času se ale dostával dopředu. Když závodníci bybli v polovině trati už se český reprezentant ocital na šesté příčce, 750 metrů před cílem na páté. Na alespoň bronzovou medaili nakonec čeký závodník nedosáhl, neboť na třetí příčku nakonec ztratil více než dvě sekundy.

"Dal jsem do toho všechno, co jsem měl. Skončilo to tak, jak to mělo skončit. Makal jsem na sto procent, chtěl jsem do toho dát sto deset. Kdybych ve finiši trochu víc Moldavce sjížděl, tak by mi to dalo do finiše větší sílu, abych vymáčkl těch deset procent navíc. Takhle to bylo jenom na sto. Ten nahoře to chtěl takhle, já do toho dal maximum, páté místo," okomentoval svbůj finálový výkon po závodě Fuksa.

Ten si však před olympiádou myslel na cenný kov, ale vypadá to, že je s konečným výsledkem v Tokiu smířený. "Nemluvil bych o žádném zklamání a doufám, že to ani nikdo tak nenapíše. Nebo že jsem nesplnil očekávání. To by mě fakt mrzelo, protože tomu dávám maximum a dneska víc nešlo udělat," pokračoval.

V cenný kov pro Martina Fuksu věřila i celá jeho rodina. "Páté místo je pěkné místo, ale my jsme si sem jeli pro tu medaili, tu jsme chtěli. Musím říct, že tu jsme opravdu chtěli, přáli jsme si to. Druhá olympiáda, druhé páté místo, tak doufám, že ta Paříž na nás počká a že si konečně už snad něco přivezeme," uvedl k tomu Petr Fuksa starší, jenž je nejen Martinův otec, ale i jeho trenér.

Pro Brazilce Queiroze dos Santose to bylo první olympisjké zlato v kariéře, pro které si na této trati dojel. Před pěti lety bral tento Jihoameričan stříbro za prvním Němcem Sebastianem Brendelem, který však letos překvapivě do finále vůbec nepostoupil. Stejně jako v Riu, tak i tentokrát pak získává bronz Moldavan Tarnovchi. Tomuto čtyřiadvacetiletému závodníkovi byla ale tato medaile později kvůli dopingu odebrána a poté, co si odpykal čtyřletý trest, se mohl zúčastnit o rok odložené olympiády v Tokiu.

Letní olympijské hry v Tokiu  - rychlostní kanoistika (7.8.2021):

Muži:

1000 m:

C1: 1. Queiroz dos Santos (Braz.) 4:04,408, 2. Liou Chao (Čína) -1,316, 3. S. Tarnovschi (Mold.) -1,661, 4. Bart (Fr.) -1,763, 5. M. Fuksa (ČR) -4,347, 6. Scheibner (Něm.) -9,317, 7. Enriques (Kuba) -9,510, 8. Čeng Pcheng-fej (Čína) -9,640

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Lipovská byla odvolána z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, byl…

17.09.2021 19:09 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

V Ostravě začaly dvoudenní Dny NATO, dorazilo přes 30 tisíc lidí

18.09.2021 21:52 Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes na letišti v Mošnově na Novojičínsku…

Předpověď počasí na víkend: Ochladí se, bude i 15 stupňů

18.09.2021 06:30 O víkendu se citelně ochladí. Teploty během dne podle meteorologů spadnou až na pouhých 15 stupňů.

Pentagon: Při dronovém útoku v Kábulu zemřeli civilisté, ne teroristé

18.09.2021 21:51 Americká armáda dnes přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29.…

Zemřel bývalý předseda Mezinárodního olympijského výboru Jaques Rogge

29.08.2021 19:30 Samotný Mezinárodní olympijský výbor (MOV) na svých webových stránkách v neděli zveřejnil smutnou…

Pražský maraton se kvůli omezením nepoběží ani v říjnu

23.08.2021 17:47 Pražský maraton se kvůli omezením spojeným s bojem proti koronaviru nepoběží ani letos. Pořadatelé…

Související:

Právě se děje

reklama