Trojice sportovních nadšenců chce ujet na kole 555 kilometrů za den. Podpoří tím hospic

Tři sportovní nadšenci se pokusí ujet na kole za jeden den 555 kilometrů. Nepojedou pouze pro radost ale také pro organizaci, která pomáhá starým a nemocným lidem. Za každý jejich ujetý kilometr totiž organizace obdrží určitou sumu peněz. Finančně pomoct mohou i další lidé. Odhodlaná trojice vyráží již tento pátek odpoledne.

Tři sportovní nadšenci se pokusí ujet na kole za jeden den 555 kilometrů.
doporučujeme

Dva bratři a jejich strýc vyrazí tento pátek na cestu dlouhou 555 kilometrů, kterou pojedou na kole a ujet jí chtějí do 24 hodin. Vzdálenost nepojedou štafetově, nýbrž všichni naráz. Výzvu spojili s pomocí hospici Sdílení Telč, který za každý ujetý kilometr obdrží finanční příspěvek.

„Nápad se zrodil v našich hlavách v době koronakrize, kdy vlastně nešlo dělat nic jiného, než jezdit na kole,“ objasňuje pro EuroZprávy.cz jeden z cyklistů Jakub Švec. Sami se považují spíše za sportovní nadšence než za skutečné cyklisty. Připouští proto i možnost, že vytyčený cíl nesplní. „Každopádně budeme se snažit dojet celou trasu, i kdyby se to nemělo podařit za 24 hodin,“ říká.

K výzvě se přidaly i děti, které utvořily druhý rodinný tým a mají v plánu ujet minimálně 55 kilometrů. Také pojedou na podporu Sdílení a za každý jejich zdolaný kilometr dostane organizace čtyři sta korun, na což se složí jejich rodiny.

Tříčlenný mužský tým podpoří firma Albi, která poskytne za každý kilometr dvě stě korun. K podpoře výzvy se přidávají i další lidé, kteří mohou Sdílení podpořit jednorázově nebo stejně jako Albi příspěvkem za ujeté kilometry. „Desítky lidí řekly, že přispějí korunou či dvěma na kilometr,“ sdělila redakci EuroZprávy.cz zástupkyně ředitelky organizace Sdílení Jana Bělíková.

Důvod výběru telčského hospicu zdůvodňuje Švec tím, že všichni tři z Telče pochází. „Sdílení byla jasná volba. Navíc moje babička hospic v minulosti využívala a máme s nimi jen dobré zkušenosti,“ vysvětluje. Sdílení Telč se věnuje péči o staré a vážně nemocné lidi, kterým pomáhá zůstat doma s rodinou, dokud to jde.

„Pro nás to bylo velkým překvapením, že někdo má takovouto iniciativu. Rozhodně jsme za to vděční,“ pochvaluje výzvu Bělíková. „Nejenom za tu finanční podporu, ale i za tu celkovou osvětu hospicové péče, kterou tím dělají,“ doplňuje.

Více informací o možném zapojení se do finanční podpory na facebookových stránkách události.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český atletický talent tragicky zemřel v pouhých 19 letech

26.09.2020 12:46 V sobotu ráno zasáhla českou atletiku smutná zpráva. Ta hovoří o nečekané smrti teprve…

Sdílím Rogličův žal, triumf měl na dosah, říká pro EZ poslanec ODS Janda o…

20.09.2020 08:30 ROZHOVOR - Zalila ho vlna zklamání, pohltil jej smutek i žal. Poslanec ODS Jakub Janda nevěřícně…

Tour de France v době koronaviru? Roušky, litry dezinfekce, časté…

28.08.2020 11:14 Aktualizováno ROZHOVOR – Nahání jim hrůzu a děsí je. Možná nákaza onemocněním covid-19 straší silniční…

Bývalý sprinter Usain Bolt má koronavirus, nakazil se na oslavě svých…

25.08.2020 11:49 Bývalý fenomenální jamajský atlet Usain Bolt se nakazil koronavirem. Už v pondělí se nejrychlejší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama