Trojice sportovních nadšenců chce ujet na kole 555 kilometrů za den. Podpoří tím hospic

Tři sportovní nadšenci se pokusí ujet na kole za jeden den 555 kilometrů. Nepojedou pouze pro radost ale také pro organizaci, která pomáhá starým a nemocným lidem. Za každý jejich ujetý kilometr totiž organizace obdrží určitou sumu peněz. Finančně pomoct mohou i další lidé. Odhodlaná trojice vyráží již tento pátek odpoledne.

Tři sportovní nadšenci se pokusí ujet na kole za jeden den 555 kilometrů.
doporučujeme

Dva bratři a jejich strýc vyrazí tento pátek na cestu dlouhou 555 kilometrů, kterou pojedou na kole a ujet jí chtějí do 24 hodin. Vzdálenost nepojedou štafetově, nýbrž všichni naráz. Výzvu spojili s pomocí hospici Sdílení Telč, který za každý ujetý kilometr obdrží finanční příspěvek.

„Nápad se zrodil v našich hlavách v době koronakrize, kdy vlastně nešlo dělat nic jiného, než jezdit na kole,“ objasňuje pro EuroZprávy.cz jeden z cyklistů Jakub Švec. Sami se považují spíše za sportovní nadšence než za skutečné cyklisty. Připouští proto i možnost, že vytyčený cíl nesplní. „Každopádně budeme se snažit dojet celou trasu, i kdyby se to nemělo podařit za 24 hodin,“ říká.

K výzvě se přidaly i děti, které utvořily druhý rodinný tým a mají v plánu ujet minimálně 55 kilometrů. Také pojedou na podporu Sdílení a za každý jejich zdolaný kilometr dostane organizace čtyři sta korun, na což se složí jejich rodiny.

Tříčlenný mužský tým podpoří firma Albi, která poskytne za každý kilometr dvě stě korun. K podpoře výzvy se přidávají i další lidé, kteří mohou Sdílení podpořit jednorázově nebo stejně jako Albi příspěvkem za ujeté kilometry. „Desítky lidí řekly, že přispějí korunou či dvěma na kilometr,“ sdělila redakci EuroZprávy.cz zástupkyně ředitelky organizace Sdílení Jana Bělíková.

Důvod výběru telčského hospicu zdůvodňuje Švec tím, že všichni tři z Telče pochází. „Sdílení byla jasná volba. Navíc moje babička hospic v minulosti využívala a máme s nimi jen dobré zkušenosti,“ vysvětluje. Sdílení Telč se věnuje péči o staré a vážně nemocné lidi, kterým pomáhá zůstat doma s rodinou, dokud to jde.

„Pro nás to bylo velkým překvapením, že někdo má takovouto iniciativu. Rozhodně jsme za to vděční,“ pochvaluje výzvu Bělíková. „Nejenom za tu finanční podporu, ale i za tu celkovou osvětu hospicové péče, kterou tím dělají,“ doplňuje.

Více informací o možném zapojení se do finanční podpory na facebookových stránkách události.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bojovník Procházka je podle bookmakerů favoritem duelu s hvězdou UFC

11.01.2021 05:24 Únorová UFC Fight Night 188 bude pro české fanoušky speciální událostí. V hlavním zápase večera se…

PŘEHLED: Peníze, politika, kultura i společnost. Největší změny a události…

29.12.2020 10:10 Rok 2021 je téměř za dveřmi a přinese s sebou řadu změn. Zároveň nás příští rok čeká i několik…

Sportovní organizace píšou Blatnému. Chtějí otevření, navrhly zkušební…

18.12.2020 12:50 Aktualizováno Lídři českého sportu se spojili a apelují, aby i ve čtvrtém rizikovém stupni systému PES fungovala…

Konec nebezpečným pádům v cyklistice? UCI zavádí ochranné ploty a nejen to

11.12.2020 20:02 Letos v srpnu šokoval nejen cyklistickou veřejnost dojezd závodu Kolem Polska, kdy cyklistu Fabia…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama