Ve dvojskifu lehkých vah postoupili do olympijského finále Vraštil se Šimánkem

Na veslařské olympijské regatě bude mít přeci jenom Česká republika své zastoupení i v olympijském finále. Zaloužil se o to dvojskif lehkých vah ve složení Miroslav Vraštil, Jiří Šimánek, který ve svém semifinále na třetím místě za německými suverény a překvapením z Uruguaye.

Olympiáda, ilustrační foto

Největší otázkou před semifinále bylo jak seb na závodnících podepíše dvoudenní soutěžní pauza způsobená silným větrem, který panoval v Tokiu. Na českých reprezentantech však našťastě nikterak zvlášť. V semifinále, do kterého se ze sobotní rozjížďky dostali z druhého místa, se dlouho dobu pohybovali zhruba na čtvrté, páté pozici. Do karet jim ale zahrál ten fakt, že dosud druzí Norové se převrátili a skončili tak ve vodě a i proto se Čechům podařilo v závěru předjet Poláky.

Nakonec tak finišovali bok po boku s překvapením tohoto semifinále, tedy s Uruguajci Brunem Cetrarem Berriolem a Felipem Kluverem. Vždyť ti ještě na posledním mezičase figurovali na posledním místě. Co však nebylo překvapením, byl jasný postup z prvního místa v podání německého dua Jonathan Rommelmann a Jason Osborne, bronzoví z posledníhob světového šampionátu.

Tuto trojici doplní ve čtvrtečním finále ještě úřadující mistři světta z Irska Fintan McCarthy a Paul O'Donovan, vicemistři světa Stefano Oppo a Pietro Ruta z Itálie a Belgičané Niels van Zandweghe a Tim Bry.

Zemřel bývalý předseda Mezinárodního olympijského výboru Jaques Rogge

29.08.2021 19:30 Samotný Mezinárodní olympijský výbor (MOV) na svých webových stránkách v neděli zveřejnil smutnou…

Pražský maraton se kvůli omezením nepoběží ani v říjnu

23.08.2021 17:47 Pražský maraton se kvůli omezením spojeným s bojem proti koronaviru nepoběží ani letos. Pořadatelé…

Související:

Právě se děje

reklama