Veslař Ondřej Synek ukončil kariéru. Učinil tak ze zdravotních důvodů

Ve svých osmatřicet letech se ve čtvrtek rozhodl ukončit svou bohatou kariéru veslař Ondřej Synek. Učinil tak poté, co mu lékaři v červnu diagnostikovali tzv. syndrom nejasného snížení výkonu. Právě kvůli těmto zdravotním potížím se český sportovec nezúčastnil letošních Letních olympijských her v Tokiu. I tak se ale Obndřej zapsal do české olympijské historie výrazně, z olympijských her máhned tři medaile a zároveň je i pětinásobným světovým šampionem na skifu.

Ondřej Synek

"Chtěl bych oznámit, že končím pouť veslování. Bylo to krásné, bylo to dlouhé. S Milanem (trenérem Dolečkem) jsme toho prožili za 21 let hodně. Je to můj druhý táta. Jsem rád, že se to povedlo, že moje kariéra byla úspěšná. Jako malý kluk jsem o tom nesnil," uvedl konkrétně ve čtvrtek Synek.

Tento český veslařský reprezentant, jenž se narodil v Brandýse nad Labem, začínal první kroky v tomto sportu po boku Milana Dolečka mladšího, se kterým ještě na dvojskifu získal na MS v roce 2003 bronzovou medaili. Po následujících Letních olympijských hrách v Aténách se začal specializovat především na skif, se kterým tak tedy zaznamenal své největší úspěchy. Na MS ve skifu totiž nejenže vybojoval pět zlatých, ale i tři stříbrné a dvě bronzové medaile.

Kromě již zmiňovaných aténských olympijských hrách se pd pěti kruhy představil ještě třikrát (v Pekingu 2008, Londýně 2012 a Riu de Janeiro 2016). Zatímco v Pekingu a v Londýně skončil druhý, v Riu de Janeiro se umístil na třetím místě.

Ve své sbírce má i čtyři zlata z evropského mistrovství a hned desetkrát dokázal ovládnout anketu o nejlepšího českého veslaře roku.

131. Velká pardubická ve znamení pádů. Nakonec triumfoval překvapivě Talent

10.10.2021 17:06 Slavný mezinárodní dostihový závod konající se v České republice Velká pardubická měla tradičně o…

Některé boxerské zápasy na olympiádě v Riu byly zmanipulované, tvrdí…

30.09.2021 16:46 Vyšetřovatel Richard McLaren se ve čtvrtek nechal slyšet, že některé boxerské zápasy na Letních…

Související:

Právě se děje

reklama