Berdych si finále v Miami nezahraje, do cesty se mu postavil Andy Murray

Miami - Andy se nad Tomášem raduje letos podruhé, poprvé ho porazil na Australian Open. Berchych bojoval statečně, ale zkazil úvod zápasu a nakonec prohrál ve dvou setech 4:6 a 4:6.

Tomáš Berdych
doporučujeme

Tomáš dnes zopakoval několik osudových chyb na začátku obou setů. V obou případech prohrál své dva první servisy, a i když dokázal vybojovat brejk opět na svou stranu, nebylo to už nic platné.

Zato Andy úvody obou sad zvládl skvěle, stejně jako změnu svého herního stylu oproti dřívějšku.

„Musím říct, že Andy dokázal jako v Austrálii zopakovat ten hodně agresivní výkon, přičemž i tak dokázal dost měnit hru. V tomhle je hodně nepříjemný, nedělal vůbec žádné lehké chyby a potom je to strašně těžký. On předvedl výborný utkání, s tím se nedá nic dělat, musím se přes to posunout a jít dál,"
pochválil Tomáš svého soka podle agentury ČTK.

Finále si tak s rozjetým Novakem Djokovicem nezahraje česká jednička, ale jeho britský rival. Souboj Tomáše a Andyho je o to pikantnější, že trenérský tým, který aktuálně stojí za Berdychem, ještě v nedávné době pečoval právě o Brita Murrayho.

Tomáš se po Miami musí opět přeorganizovat na antuku, na té si totiž v následujících zápasech zahraje převážně a není to zrovna jeho preferovaný povrch. Doufejme tedy, že se s další částí sezóny popere co nejlépe.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama