Davis Cup: První den byly k vidění hned dvě pětisetové bitvy. Rosol prohrál, Berdych vyrovnal

Hannover - V pátek začalo v německém Hannoveru 1. kolo mezinárodního tenisového turnaje Davis cupu. V rámci něj se čeští tenisté střetávají s Němci a už tedy v pátek se proti sobě postavili jednak Lukáš Rosol s Philippem Kohlschreiberem a poté Tomáš Berdych sehrál duel s německým mladíkem Alexanderem Zverevem. Oba tyto duely dospěly až do pátého setu, ovšem Berdychův duel byl o hodně delší a byl to tak rozhodně větší boj, než ten úvodní. Rodák z Valašského Meziříčí se na cestě ke své výhře pořádně nadřel, nakonec se mu podařilo vyrovnat celkový stav tohoto duelu 1. kola na 1:1.

Tomáš Berdych

Jako první na tenisový kurt v německém Hannoveru nastoupil Lukáš Rosol a proti němu reprezentoval Německo Philipp Kohlschreiber, jenž je ve světovém žebříčku o dvacet míst lepší, než český tenista, tudíž se od rodáka z Brna se vítězství příliš nečekalo. Přesto ale začal český tenista v tomto vzájemném souboji lépe a to díky riskantní hře, kde se kvalitní tenis neztrácel. Zanedlouho totiž český reprezentant sebral soupeři servis, poté se mu toto povedlo ještě jednou a díky tomuto náskoku tak nakonec první sadu vyhrál a to poměrem 3:6. Druhý set už německý tenista zvládl o dost lépe. A to proto, že na českého soupeře vyvíjel na servisu mnoohem větší tlak, bylo pouze otázkou času, kdy Němec Rosola brejkne, nakonec se tomu tak stalo v sedmé hře druhého dějství. Druhou sadu následně vyhrál výsledkem 6:3.

Ve třetím setu to netrvalo dlouho, než Němec, jenž tak měl v té době rozhodně lepší psychiku než Čech, sebral svému sokovi podání a i tuto sadu tedy nakonec vyhrál, tentokráte 6:4. Rosol ale nechtěl dávat svou kůži nikterak lacino a v následující čtvrté sadě zabojoval. V rámci ní totiž zlepšil statistiku nevynucených   chyb v tom, že jich několik ubral a během šestého gamu tohoto setu dokonce dokázal sebrat Němcovi servis, následně tento brejkbol dokázal i potvrdit, při čemž mu pomohlo hlavně jestřábí oko, se kterým ale Němci nesouhlasili a to proto, že si o něj český tenista řekl pozdě. I proto čtvrtou sadu Rosol vyhrál 2:6 a vyrovnal tak stav zápasu na 2:2. Závěrečný pátý set byl vyrovnaný až do stavu 3:3, Rosol se sice ukázal v momentě, kdy odehrál na soupeřovu polovinu téměř ztracený míček, tímto výkonem odvrátil brejkbol, ovšem nepomohlo to. Ten následující totiž už Kohlschreiber proměnil ve svůj prospěch a to nejtěsnějším způsobem. Němcův rerturn se totiž jen o milimetry dotkl postranní čáry. Němec Kohlschreiber nakonec tento úvodní duel tohoto daviscupového klání vyhrál výsledkem 3:6, 6:3, 6:4, 2:6 a 6:3.

Německý teenager Zverev při své daviscupové premiéře Berdycha potrápil, Češi byli nakonec šťastnější

Člověk by řekl, že v duelu Tomáš Berdych vs. mladičká německá vycházející hvězdička Alexander Zverev, pro nějž byl tento zápas vůbec prvním daviscupovým, kterého se zúčastnil, je český reprezentant celkem jasným favoritem. Jenže i on sám před tímto duelem před německým tenistou s ruskými kořeny varoval a jak se později ukázalo, toto varování bylo na místě. Aktuálně 58. hráč světového žebříčku v prvním setu sice celkem rychle prohrával 0:3 se světovou sedmičkou, ovšem mohl se spolehnout na skvělá podání. Pro německého mladíka nebyl problém předvést své celkem tradiční podání v rychlosti 200 kilometrů za hodinu i v tom případě, kdy svůj servis musel po tom prvním nepovedeném zopakovat. Následně český tenista ztratil hned dva servisy, tuto ztrátu však Berdych dokázal vymazat a pak měl možnost ukončit set za stavu 5:6, ovšem nakonec to všechno pokračovalo zkrácenou hrou. Tu Berdych vyhrál poměrem 8:6.

Těžce vybojované vedení 1:0 na sety však Tomáš Berdych celkem rychle ztratil, německý mladík ukázal, že se skutečně ničeho nebojí a díky své razantní hře, při které se vyvaroval nevynucených chyb vyhrál následující dva sety a to postupně 6:1 a 6:4. Když byly k vidění na kurtu přestřelky, bylo vidět na českém hráči, že to pro něj není úplně to nejlepší, dělal chybu za chybou, ke konci třetí sady už ale bylo na českém reprezentantovi vidět, že zase do hry pomalu vrací a čtvrtou sadu už Berdych vyhrál, když zvítězil v tie-breaku 5:7, celkově tuto sadu tedy 6:7. I v pátém setu se mladý Němec nevzdával, ovšem za stavu 3:3 Zverev chyboval a Berdychovi nabídl náskok jednoho brejku, díky kterému tak tedy český tenista vyhrál celý zápas a vyrovnal tak stav po prvním hracím dni tohoto střetnutí 1. kola Davis Cupu mezi Německem a Českem 1:1.

1. kolo Světové skupiny Davisova poháru, Německo - Česko 1:1

Kohlschreiber - Rosol 3:6, 6:3, 6:4, 2:6, 6:3
Zverev - Berdych 6:7 (6:8), 6:1, 6:4, 6:7 (5:7), 4:6

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Počasí: Příští víkend mohou teploty jen sotva překročit deset stupňů

19.09.2021 06:30 V první polovině září jsme si ještě užívali relativně teplého letního počasí, plíživě ale přichází…

V Ostravě začaly dvoudenní Dny NATO, dorazilo přes 30 tisíc lidí

18.09.2021 21:52 Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes na letišti v Mošnově na Novojičínsku…

V Česku přibylo 301 případů koronaviru a ubylo hospitalizovaných

19.09.2021 09:55 Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 301 případů koronaviru, o 50 víc než před týdnem. Víc…

Lipovská byla odvolána z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, byl…

17.09.2021 19:09 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

Související:

Právě se děje

reklama