Tenisová legenda Lendl: O Berdycha se nebojím, výsledky přijdou

Praha - Legendární tenista Ivan Lendl, který dlouhé týdny vládl světovému žebříčku, navštívil na dva dny Prahu a v úterním rozhovoru pro server tn.cz ujistil české tenisové příznivce, že špatným výsledkům Tomáše Berdycha není třeba přikládat žádný velký význam. Berdych se prý zase polepší a bude vítězit.

Tomáš Berdych

Lendl je velkým hokejovým fanouškem a jak sám přiznal, už se moc těší na zahájení nového ročníku NHL. Dvě z úvodních střetnutí soutěže se uskuteční v Praze, kde proti sobě nastoupí mužstva Phoenixu a Bostonu. Bývalý vládce světového tenisu ale víkendové duely neuvidí. "Bohužel, jsem tady jen na dva dny,“ řekl Lendl v úterý v O2 Aréně, kam se zašel podívat na trénink týmu Boston Bruins.

Legendární tenista přiznal, že jeho oblíbeným týmem je Carolina, pak už ale odpověděl na několik otázek týkajících se tenisového dění. Především se pak vyjádřil k současným špatným výsledkům Tomáše Berdycha, současné české tenisové jedničky, která za poslední dva měsíce vyhrála jediný zápas.

"Nevím, čím to je. Každopádně Tomáš se v tomto roce hodně zlepšil. Má skvělý pohyb na kurtu, tím se samozřejmě vylepšila i mezihra a ve výměnách může být více trpělivý. Není třeba přikládat žádný velký význam tomu, že se mu v poslední době tolik nedařilo. Měl předtím velké úspěchy a možná je teď unavený, možná se mu to nepodařilo doladit. Určitě se o něj ale nebojím," zhodnotil Lendl situaci Berdycha, jenž je nyní sedmý na světovém žebříčku.

Příčinu určitého herního útlumu vidí v možném tlaku, pod kterým Berdych po skvělých vystoupeních na French Open a Wimbledonu byl. "Všechny tyhle úspěchy a celý ten kolotoč se na něm mohly podepsat. Jak se říká, vždycky je lepší útočit ze spodních pozic, než se potom bránit, obhajovat a naplňovat očekávání. Ale jak jsem už zmiňoval, já se o něj nebojím,“ řekl s úsměvem a jistotou ve tváři.

Lendl se vyjádřil i k situaci na tenisovém trůnu, kde vládnou posledních sedm let Rafael Nadal a Roger Federer. "Ukazuje to, jak jsou oba dobří. To, co Roger dokázal v posledních letech je neuvěřitelné. Ted´bude zajímavé sledovat, jestli bude "Rafa" zdravý a zda jej dožene," uzavřel.

Témata: tenis

Krejčíková v Paříži ovládla i čtyřhru. Se Siniakovou vyhrála již třetí…

13.06.2021 13:56 Poté, co se tenistce Barboře Krejčíkové po životní jízdě v rámci turnaje dvouhry na Roland Garros…

Nejen Krejčíková. V sobotu ovládla French Open ve své kategorii i juniorka…

12.06.2021 19:15 Nejen Barbora Krejčíková mezi dospělými, ale i v juniorské kategorii má Česká republika po sobotě…

Pohádka se šťastným koncem. Krejčíková vyhrála tenisové French Open ve…

12.06.2021 17:55 Aktualizováno Po 40 letech zná slavný antukový turnaj opět českou vítězku ve dvouhře. Tehdy se jí stala Hana…

Krejčíková si v Paříži zahraje hned dvě finále. Vedle toho ve dvouhře i to…

11.06.2021 19:28 Poté, co ve čtvrtek na pařížském Roland Garros postoupila do finále dvouhry, je nyní jasné, že si…

Zápas pro Popelku. Barbora Krejčíková zvládla dramatický boj se…

11.06.2021 19:23 I na slavném tenisovém Roland Garros se vzpomínalo na výjimečnou hereckou osobnost Libuši…

Finále hrůzy pro Plíškovou. V Římě s Polkou Šwiatekovou prohrála dvakrát 0…

16.05.2021 19:55 Čeští tenisoví fanoušci jistě věřili, že by česká tenistka Karolína Plíšková před blížícím se…

Související:

Právě se děje