Vážné rozhodnutí Vaidišové: Toto jsou pro mě hodně těžká slova!

Praha - Už toho má dost. Nicole Vaidišové se nevydařil návrat na kurty podle představ, proto se rozhodla definitivně skončit s tenisem. Bývalou světovou sedmičku sužovaly v posledních měsících zdravotní trable, proto svým fanouškům poslala jasný vzkaz.

Přidejte svůj názor

Tenis, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Tohle jsou pro mě jedny z nejtěžších slov na psaní. Po měsících a měsících zvažování a přemýšlení jsem se rozhodla odejít z profesionálního tenisu," napsala Vaidišová v emotivním vzkazu na Instagramu. Hlavním důvodem byl špatný zdravotní stav.

"Poslední dva roky trávila více času u lékařů, v nemocnicích nebo na fyzioterapii než na kurtu. Bylo to pro mě hodně těžké období - nejen pro mé tělo, ale také pro mou hlavu. Bohužel se nepodařilo dostat mé tělo do stavu, v jakém bych byla schopná hrát," dodala.

Takhle brzký konec si asi nepředstavovala, nicméně dosáhla na velké úspěchy, které ji už nikdo neikdy nevezme. Do elitní světové desítky se probojovala v 17 letech, dostala se dokonce na sedmé místo! Na okruhu WTA získala šest titulů, na French Open 2006 a Australian Open 2007 došla do semifinále.

V březnu roku 2010 kvůli potížím s ramenem poprvé ukončila kariéru. Po více než čtyřleté pauze se ale v září 2014 na kurty vrátila, znovu ji ale brzdily zdravotní problémy a na výrazný úspěch nedosáhla. Naposledy hrála v květnu turnaj ITF v Györu. Teď přišla se zprávou, že raketu opravdu definitivně odkládá.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama