Djokovič neválí jen na kurtu. Tohle mu můžou ostatní závidět

Bělehrad - Že je Novak Djokovič neotřesitelnou světovou jedničkou, je známá věc. Srbský tenista však nevyniká jen s raketou v ruce. Dokáže totiž něco, co asi málokdo nejen z prostředí "bílého sportu".

Přidejte svůj názor

Tenis, ilustrační fotografie
doporučujeme

Vyhrává jeden turnaj za druhým, takřka bez rozdílu, kde se zrovna nachází. Všude po světě se ale potřebuje domluvit. Většinou by mu k tomu stačila angličtina, kterou dnes dostatečně ovládá většina tenistů na okruhu ATP, ale s tím se Novak Djokovič zjevně nespokojí.

Kromě rodného jazyka a už zmíněné angličtiny totiž pro srbského tenistu není problémem domluvit se perfektní francouzštinou či němčinou, kterou se podle vlastních slov nejen učil ve škole, ale pomohla mu s ní i spolupráce s tenisovou legendou Borisem Beckerem. Ve svém repertoáru má i další evropské jazyka jako italštinu nebo španělštinu, tím to ale zdaleka nekončí.

Šokoval například fanoušky na tenisovém turnaji v Kataru, když dokázal vést pozápasový rozhovor dokonce i v arabštině. Novak zvládá i ruštinu a naučil se i něco v japonštině, i když jak je z videa patrné, tam zatím zůstalo jen u pár slovíček. Někdejší skvělý brazilský tenista Gustavo Kuerten dával svému kamarádovi zase lekce v portugalštině. Že je pilným studentem a jazyky ho evidentně baví, dokázal i čínským příznivcům.

Málokdo ale možná ví, že ve svém arzenálu má i dvanáctý jazyk. Ukázal to před časem na tiskové konferenci u našich východních sousedů, když se svými slovenskými kolegy rozmlouval v jejich rodném jazyce. A od toho už opravdu není daleko ani k češtině, rodák z Bělehradu by se tak dost možná dorozuměl i v České republice!

Loading...
Témata: tenis
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podvanácté vítězem v Paříži. Rafael Nadal ve finále porazil Thiema

09.06.2019 19:41 Po sobotním ženském finále letošního French Open, ve kterém nakonec Češka Markéta Vondroušová…

Pařížská pohádka zlatou tečku nemá. Vondroušová ve finále nestačila na…

08.06.2019 18:39 Očekávání ze strany českých tenisových fanoušků byla velká vzhledem k tomu, jakým tenisem se teprve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama