OH 2016: Šafářová se Strýcovou vyřadily nasazené jedničky, Rosol na turnaji skončil

Rio de Janeiro - Jeden z nejsledovanějších sportů pokračoval zápasy 1. kola a čeští reprezentanti ho zvládli se střídavými úspěchy. Od jednoduchých postupů až po dramatické bitvy, bohužel i se ztrátou květinek.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Tenisté pokračují na OH se střídavými úspěchy

Naše nejžhavější želízko v ohni Petra Kvitová prožila poklidný a bezproblémový start. Maďarka Timea Babosová nebyla soupeřkou, která by ji byla schopná zásadně potrápit a svou první hru jí Kvitová povolila až za stavu 0:5. Naše jednička jí povolila pouhé tři hry. Stav 6:1, 6:2 je dostatečně vypovídající, Kvitová měla na kurtu odpracováno za hodinu a šest minut.

Lucie Hradecká, která se do Ria dostala jako náhradnice, měla podstatně těžší los, nastoupila proti bývalé světové jedničce, Dánce s polskými kořeny Caroline Wozniacké. Ačkoliv Hradecká bojovala, Wozniacká velice rychle dokázala najít recept na naši hráčku, a i když jí Hradecká dokázala oplatit break v polovině prvního setu, pak už nenašla proti pestře hrající Caroline šanci. Navíc jí nešlo podání, o čemž svědčí, že dokázala sice jednou vzít soupeřce její servis, ale svůj ve zbývajících hrách udržela jen jednou. Wozniacká ji vyprovodila z OH výsledkem 2:6, 2:6.

Další naší singlovou nadějí byl Lukáš Rosol, který se mohl soustředit po vypadnutí v deblu na zápas s Francouzem Benoïtem Pairem. Po dlouhé přetahované za stavu 4:3 v prvním setu dokázal prolomit Francouzovo podání a rychle přidal další hru. Jenže Francouz dokázal poměrně rychle stejným poměrem vyhrát i druhý set a Rosol už nenašel recept na prolomení jeho podání. Za 107 minut bylo hotovo - Rosol prohrál 6:3, 3:6, 4:6.

Lucie Šafářová a Barbora Strýcová měly před sebou velkou výzvu, sestry Williamsovy jako nasazený pár č. 1 byl favorizovaný a záhy vedl 2:0, jenže pak se ukázalo, že jednoznačnou slabinou byla Venus Williamsová. Nakolik za to mohla její zdravotní indispozice je otázkou, ale nadměrně kazila, dělala školácké chyby a byla nesmírně pomalá. Stačilo hrát na ni a fiftýn byl de facto jistý. V druhém setu sestry Williamsovy ještě stačily po ztrátě podání odpovědět, ale po ztrátě servisu právě Venus zavládla na dvorci 1 senzace - nasazený pár č. 1 na olympiádě skončil. Šafářová se Strýcovou je porazily 6:3, 6:4.

Poslední zápas odehrál zkušený pár Hlaváčková s Hradeckou proti ukrajinské dvojici. České hráčky nejdřív v prvním setu zlikvidovaly manko 1:4 a nakonec ho vyhrály v tie-breaku, v němž soupeřkám nedaly šanci. Jenže Olga Savčuková s Elinou Svitolinovou jim vrátily úder v druhé setu, kde povolily našim hráčkám pouhou jednu hru. Vše nakonec rozhodl třetí set, ve kterém odvrátily H&H break a podařilo se jim po dvou hodinách a 13 minutách postoupit do 2. kola výsledkem 7:6, 1:6, 6:4.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Australian Open, 2. den: Sestry Plíškovy slavily postup, Berdycha Veselý…

15.01.2019 10:02 Melbourne - Také druhý hrací den prvního letošního grandslamu sezóny Australian Open přinesl řadu…

Australian Open, 1. den: Berdych s Kvitovou si na úvod turnaje se svými…

14.01.2019 17:32 Melbourne - V pondělí se tenisoví fanoušci dočkali letošního prvního grandslamu v sezóně, kterým je…

Kvitová se opět ukázala jako lvice. Před prvním grandslamem sezóny…

12.01.2019 10:00 Sydney - Jen dvanáct dní po Novém roce se česká tenistka Petra Kvitová může radovat ze svého…

Šafářová se po Australian Open loučit s kariérou nebude. Kvůli zranění se…

04.01.2019 16:51 Praha - Tenistka Lucie Šafářová se chtěla podle svých původních plánů rozloučit se svou hráčskou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama