US Open: Plíšková na grandslamový titul nedosáhla. Kerberová potvrdila svou výtečnou sezónu

New York - Tuzemští tenisoví fanoušci byli natěšeni na sobotní finále ženské dvouhry v rámci posledního tenisového grandslamu sezóny US Open, ve kterém se poprvé od roku 1993 představila česká tenistka a to konkrétně Karolína Plíšková, která v posledních týdnech oslňovala svět svými parádními výkony. Její soupeřkou byla Angelique Kerberová z Německa, která pro změnu prožívá snovou sezónu, jelikož letos vyhrála na Australian Open, dostala se do wimbledonského finále a získala také stříbro v olympijském Riu. Nejen proto se od pondělí bude moci pyšnit titulem světové jedničky. A to, že tato sezóna je pro ní opravdu skvělá, potvrdila v sobotním newyorském finále. Zde totiž porazila rodačku z Loun 3:6, 6:4 a 4:6 a mohla se tak radovat ze zisku svého druhého letošního grandslamu.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Karolína Plíšková. Foto: Stefan Brending | Creative Commons by-sa-3.0 de
doporučujeme

Poté, co česká hráčka dokázala z amerického grandslamového turnaje vyřadit jak Venus, tak i Serenu Williamsovou, čímž mimochodem druhou jmenovanou sesadila z trůnu patřící světové jedničce mezi singlistkami, na kterém tuto Američanku od příštího týdne nahradí finálová soupeřka Plíškové Němka Angelique Kerberová, se v sobotu pokoušela o celkové vítězství v turnaji. Finálový duel ale nezačal pro českou reprezentantku úplně nejlépe, dle všeho byla z počátku zápasu nervózní a díky tomu tak hned na úvod přišla o svůj servis. Němka navíc zaznamenávala přesnější údery a vedle toho také celkem málo nevynucených chyb narozdíl od své soupeřky. Po čtyřiceti minutách hry se tak mohla Kerberová radovat ze zisku prvního setu poměrem 6:3.

To druhý set nabídl divákům na stadionu Arthura Ashe rozhodně napínavější a tím pádem vyrovnanější tenis. Až v sedmém gamu této sady se podařilo Plíškové poprvé v zápase sebrat své soupeřce servis a protože v následné hře se podařilo české hráčce tento brejk potvrdit a protože se k tomu všemu navíc přidalo skvělé první podání, vyhrála tuto sadu 6:4 a zápas tak šel do závěrečného třetího setu.

I ten vypadal pr Plíškovou ze začátku velmi nadějně, neboť v úvodu získala brejk své soupeřky a vedla tak v něm tedy 3:1. O všem nakonec rozhodla šestá hra, ve kterém česká hráčka chybovala a přišla tak o své podání. Nakonec tak tedy duel vyhrála Kerberová, kkdyž třetí sadu získala výsledkem 6:4. Stále tak tedy zůstavá jedinou českou vítězkou tohoto grandslamu Hana Mandlíková, která v New Yorku triumfovala v roce 1985.

Tenista Nadal se oženil, na svatbě měl i bývalého španělského krále

19.10.2019 16:49 Španělský tenista Rafael Nadal se oženil. Po čtrnáctileté známosti vstoupil devatenáctinásobný…

Tenistka Karolína Muchová slaví! Vyhrála turnaj na okruhu WTA

22.09.2019 16:00 Aktualizováno Na korejský Soul bude česká tenistka Karolína Muchová rozhodně jen tak nezapomene a vzpomínat naa…