Turnaj mistryň, 2. den: Plíšková i přes dramatický průběh svůj úvodní duel na prestižním turnaji zvládla, Kuzněcovová porazila obhájkyni trofeje

Singapur - V pondělí pokračoval svým druhým dnem závěrečný prestižní tenisový Turnaj mistryň v Singapuru, kde je tedy opět po roce k vidění osm nejlepších tenistek letošního světového žebříčku. Po Červené skupině, která měla na programu své první dva duely v neděli, se v rámci 2. hracího dne dočkala svým prvních dvou utkáních i Bílá skupina, tedy skupina, která enormně zajímá české tenisové fanoušky. Právě v ní se vedle Rusky Světlany Kuzněcovové, Polky Angieszky Radwaňské a Španělky Garbiňi Muguruzaové představí tuzemská nejlepší singlistka v současnosti Karolína Plíšková. První soupeřkou rodačky z Loun byla Garbiňa Muguruzaová, kterou i přes dramatické momenty v zápase nakonec dokázala porazit ve třech setech 6:2, 6:7 a 7:5. Ještě před tímto utkáním otevřely Bílou skupinu svým vzájemným duelem Světlana Kuzněcovová a Agnieszka Radwaňská, přičemž právě polská hráčka loňský Turnaj mistryň ovládla. Cesta za obhajobou však pro ni letos nezačala zrovna dobře. Prohrála totiž 5:7, 6:1 a 5:7.

Přidejte svůj názor

Karolína Plíšková. Foto: Stefan Brending | Creative Commons by-sa-3.0 de
doporučujeme

Že by mohla připojit Karolína Plíšková připojit své čtvrté vítězství nad šampionkou letošního French Open Garbiňou Muguruzaovou k těm předešlým třem, které zaznamenala v posledních vzájemných duelech, tak tomu nasvědčoval samotný úbvod tohoto duelu. Premiérový zápas Plíškové na tomto prestižním turnaji začal dobře pro ni především proto, že hned na začátku předvedla Španělka dvojchybu a po ní pak následovaly nevynucené chyby z jejích bekhandových úderů. Za stavu 1:1 se pak české tenistce povedlo sebrat své soupeřce servis a díky tomu tak tedy nakonec dokázala uzmout první sadu ve svůj prospěch poměrem 6:2.

I na začátku duhého setu pokračoval duel v podobném duchu. Tehdy taktéž Češka  rychle brejkla Muguruzaovou a pomáhala si několika úspěšnými esy. V tu dobu se tak zdálo, že už se nic zásadního nemůže stát a že to bude právě česká tenistka, která si v pohodě dojde ke svému premiérovému vítězství na Turnaji mistryň. Na rozdíl od první sady se však v té druhé dokázala Španělka zvednout a i když v tomto setu tedy česká reprezentantka nejprve vedla 3:0, nakonec ho získala její soupeřka a to až ve zkrácené hře 6:7.

V tu chvíli byla Plíšková a na dně a přeneslo se to i do závěrečného setu, ve kterém prohrávala dokonce i 0:4. Právě za tohoto stavu ale konečně česká hráčka získala první game v tomto setu. A přestože ve třetím setu to bylo Muguruzaová, kdo dominoval, nakonec to byla ona, na kterou pak přišla nervozita, což nakonec vyústilo v to, že nedokázala proměnit mečbol, který měla k dispozici. Od  té doby se misky vah převážily na stranu Plíškové, která tak tedy ukázala, že je na toms psychikou velmi dobře, když ji kromě nepříznivého sttavu nerozhodily ani chybné rozhodnutí ze strany lajnových sudích. Tento set nakonec otočila a protože ho vyhrála 7:5, mohla se i radovat z vítězství v celém zápase. „Byla jsem už blízko ve druhé sadě, ona ale začala hrát skvěle. Dál jsem ale věřila, že můžu vyhrát. Tohle vítězství je pro mě strašně moc důležitě," komentovala svůj úspěch Plíšková krátce po skončení tohoto duelu.

Ještě před tímto zápasem se v rámci pondělního programu Bílé skupiny utkaly Světlana Kuzněcovová a Agnieszka Radwaňská. Právě druhá jmenovaná tenistka reprezentující Polsko obhajuje loňský triumf na tomto turnaji a byla tak tedy pasována do role favoritky v tomto zápase. Ze začátku duelu to skutečně vypadalo, že Polka bude dominovat, jelikož v prvním setu rychle vedla 4:1 a na Rusce byla vidět únava z cestování. Do Sngapuru přiletěla z Moskvy, kde teprve v sobotu vyrála tamní turnaj WTA, díky čemuž se tak kvalifikovala na závěrečný Turnaj mistryň. Nakonec ale přišel nečekaně veliký obrat a byla to nakonec Ruska, která se po první sadě radoval z vítězství 7:5. Druhá sada byla pro změnu v režii favorizované Polky, která ho získala hladkým způsobem a to 6:1.

Rozhodl tak tedy třetí set, ve kterém to mohla být jako první Radwaňská, která mohla rozhodnout, jelikož za stavu 5:4 měla k dispozici mečbol, Kuzněcovová ale dokázala tento nepříznivý stav ještě otočit a připsala si tak po dvou hodinách a 48 minutách cenný skalp na úvod tohoto turnaje.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru (24.10.2016):

Bílá skupina:

Plíšková (ČR) - Muguruzaová (Šp.) 6:2, 6:7 (4:7), 7:5
Kuzněcovová (8-Rus.) - A. Radwaňská (2-Pol.) 7:5, 1:6, 7:5

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bývalý tenista Gimelstob si vyslechl trest. Surově zbil muže před jeho…

24.04.2019 12:16 Bývalý úspěšný tenista a člen Rady ATP Justin Gimelstob byl odsouzen za napadení a ublížení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama