Na Turnaj mistrů ani jako náhradník. Berdycha možná čeká operace

Štrasburk - Zatímco na nedávném Turnaji mistryň v Singapuru měl český tenis hned dvojnásobné zastoupení v podobě Karolíny Plíškové a Lucie Šafářové, na blížícím se tradičním závěrečném Masters mezi muži, které se bude konat v Londýně, se naopak nepředstaví žádný Čech. Jako o jediném možném českém účastníkovi se mluvilo o Tomáši Berdychovi. Rodákovi z Valašského Meziřící se poslední dobou příliš nedařilo a dokonce se svými nepovedenými výkony ocitl mimo první desítku a hrozilo tak tedy, že se mu na tento prestižní turnaj nepodaří kvalifikovat. V posledních turnajích ale opět dokázal vyhrávat své duely a tak existovala možnost, že by do Londýna jel jako náhradník. Nakonec nejede na turnaj vůbec, neboť tenista dává přednost zdravotnímu vyšetření.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tomáš Berdych
doporučujeme

„Po konzultaci s lékaři v motolské nemocnici, se kterými řešil svůj stav po zánětu slepého střeva, jenž prodělal v srpnu, mu byl doporučen dvoutýdenní absolutní klid. Ten je třeba k tomu, aby se rozhodlo o dalším způsobu léčby. Jednou z variant je i operace," uvedl k rozhodnutí českého tenisty jeho  mediální zástupce Karel Tejkal.

Tomáš Berdych se tak tedy neukáže na svém již sedmém Turnaji mistryň, na kterém se od roku 2010 představil hned šestkrát po sobě, přičemž pouze v jednom případě se mu na tomto Masters podařilo postoupit ze skupiny a to až do semifinále. Stalo se tak v roce 2011. „Pokud by k případné operaci došlo, tak chci, aby proběhla co nejdříve a mohl jsem se připravovat na další sezónu," okomentoval své odřeknutí účasti na nadcházejícím Turnaji mistryň Berdych, jenž se tedy aktuálně nachází na desátém místě světového žebříčku.

Loading...
Témata: tenis | Berdych, Tomáš
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama