Vydaří se útok na zlatý hattrick? O víkendu se hraje finále Fed Cupu, Češky čelí Francii

Štrasburk - Popáté v posledních šesti letech se české tenistky probojovaly do finále Fed Cupu. Letošní rozhodující klání se koná na půdě vyzývatelek z Francie a v prvním zápase se v sobotu od 14:00 utká Karolína Plíšková s Kristinou Mladenovicovou.

Přidejte svůj názor

Karolína Plíšková. Foto: Stefan Brending | Creative Commons by-sa-3.0 de
doporučujeme

Štrasburská hala Rhénus Sport pojme pouze něco málo přes šest tisíc diváků, přesto se očekává bouřlivá atmosféra. Domácí mužstvo vsadilo na stísněné prostory, kdy tradičně hlasití francouzští fanoušci sedí blízko kurtu. Přesně tyto podmínky vyhovují českým soupeřkám, které nepatří k favoritkám 54. ročníku Fed Cupu, ženské mezinárodní týmové soutěži.

Češky dosáhly na titul v posledních dvou ročnících, prohrály pouze jednou v předešlých šestnácti kolech a v jejich prospěch hovoří i žebříčkové postavení hráček. "Stojí proti nám velmi, velmi silný tým, jenž ve Fed Cupu hýří sebevědomím. Musíme využít každé šance, jenom tehdy dokážeme uspět," prozradila francouzská kapitánka Amélie Mauresmová.

Páteční los určil pořadí duelů. Jako první se v sobotu od 14:00 představí Kristina Mladenovicova, 42. v žebříčku WTA, proti české jedničce a světové šestce Karolíně Plíškové. Následovat bude souboj Caroline Garciaové a Petry Kvitové. Kvitová neplní roli české jedničky poprvé od roku 2010, přesto soudě podle posledních výkonů, nachází se v nejlepší formě ze všech finalistek. Minulý týden opanovala turnaj Elite Trophy v čínské Ču-chaji, a pokud dobře zregenerovala a neunavila se dlouhou cestou, bude trumfem v rukou kapitána Petra Pály.

Bilance Plíškové s Mladenovicovou vyznívá nerozhodně 1:1, Kvitové s Garciaovou 2:1. Kvalita leží na české straně, obě Francouzky sázejí na útočnou hru a mají tendenci kupit nevynucené chyby. Právě útočné pojetí vyhovuje agresivním stylům Plíškové a Kvitové.

Do nedělní čtyřhry Mauresmová nahlásila dvojici Cornetová, Parmentierová, ovšem počítá se s nasazením Mladenovicové s Garciaovou. Sehraný deblový pár se letos vyšvihl na první příčku žebříčku. Petr Pála před losem vybral Barboru Strýcovou a Lucii Hradeckou, každopádně v úvahu připadá i start Karolíny Plíškové.

Francie - Česko
Finále Fed Cupu ve Štrasburku (hala - tvrdý povrch)

Sobota 12. 11. 14:00:
Mladenovicová (42.) - Karolína Plíšková (6.)
Garciaová (23.) - Kvitová (11.).

Neděle 13. 11. 13:30:
Garciaová (23.) - Karolína Plíšková (6.)
Mladenovicová (42.) - Kvitová (11.)
Cornetová, Parmentierová - Strýcová, Hradecká.

Vše vysílá ČT Sport.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama