Nečekaný rozchod. Tuzemskou tenisovou jedničku Plíškovou už nebude trénovat Vaněk

Praha - Krátce poté, co skončila pro tenistky letošní sezóna, přichází nečekaná zpráva a to ta, že českou tenisovou jedničku mezi ženami Karolínu Plíškovou už nebude trénovat Jiří Vaněk. Rozešli se i přesto, že uplynulá sezóna 2016 byl právě pro Karolínu Plíškovou zatím nejlepší, neboť v rámci něj se tato rodačka z Loun dostala na zmíněnouv pozici české tenisové jedničky mezi ženami, dostala se například až do finále posledního grandslamu této sezóny US Open a dokázala mimo jiné také o posledním víkenduu společně se svými reprezentačními kolegyněmi vyhrát pro Českou již pátý Fed Cup za posledních šest let. Se zprávou o konci této spolupráce ve středu přišly MF Dnes, Lidové noviny či deník Sport.

Přidejte svůj názor

Karolína Plíšková. Foto: Stefan Brending | Creative Commons by-sa-3.0 de
doporučujeme

Ve všech těchto zmiňovaných listech naleznete následující citaci Karla Tejkala, mluvčího fedcupového týmu: "Nedohodli se na pokračování spolupráce." Právě Tejkal tak tedy přišel s touto nečekanou zprávou na světlo světa jako první.

Od londýnského grandslamu ve Wimbledonu v roce 2014 spolupracoval kouč Jiří Vaněk s tenistkou Karolínou Plíškovou, která pak od té doby získala hned pět turnajových vavřínů, vedle nich se pak v osmi případech stala finalistkou a to včetně grandslamového US Open letos v září. Díky tomu se tak dostala na páté místo světového žebříčku a i proto se tak mohla zúčastit nedávného závěrečného prestižního turnaje pod hlavičkou WTA, tedy Turnaje mistryň v Singapuru. Poté tedy následovalo finále Fed Cupu ve Štrasburku, kde se střetly Češky s domácími Francouzkami, nad kterými nakonec po dramatické bitvě vyhrály 3:2 na zápasy a mohly se tak tedy radovat ze zisku celkově již pátého Fed Cupu.

Kdo kouče Jiřího Vaňka nahradí, tak to zatím známé není. "Začala mi dovolená, otázku nového trenéra budu řešit po ní," uvedla sama Plíšková na tuto otázku. Česká tenistka nyní bude dovolenou trávit na Mauriciu. Není jedinou tuzemskou tenistkou, která v této době hledá nového trenéra. Ve stejné situaci se totiž nyní nachází i Petra Kvitová, která se během letoška rozešla hned dvakrát se svými kouči. Nejprve se tak stalo s Davidem Kotyzou (mimochodem, asi největším adeptem na nového kouče Plíškové) a to lednovém Australian Open, to samé pak později v tomto roce zopakovala i s Františkem Čermákem.

Plíšková se tak zařadila vedle svých reprezentačních kolegů, kteří se taktéž rozhodli změnit svého kouče. To samé totiž letos potkalo i Tomáše Berdycha, Lucii Šafářovou, Barboru Strýcovou, Jiřího Veselého a Lukáše Rosola.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Strýcová světovou jedničkou mezi deblistkami. S Číňankou Sie Šu-wej…

14.07.2019 22:53 Ve dvouhře její výkon stačil pouze na semifinále, ve čtyřhře ovšem v All Engalnd Clubu slaví úspěch…

Český úspěch ve Wimbledonu! V mužské čtyřhře triumfovali čeští junioři

14.07.2019 15:54 Ještě před tím než si své finále v ženské čtyřhře odbyde mimo jiné i Babrora Strýcová, tak trochu…

Vévodkyně Kate a Maghan společně na finále WImbledonu. Děly se tam…

14.07.2019 13:55 Aktualizováno Vévodkyně Kate a Meghan navštívily legendární Wimbledon. Meghan si zde ale přidělala další…

Z Šafářové a Plekance budou ještě letos rodiče

04.07.2019 10:17 Ze sportovního páru Lucie Šafářové a Tomáše Plekance budou ještě v tomto roce rodiče.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama