Murray uhájil tenisový trůn, ve finále Turnaje mistrů porazil Djokoviče

Londýn - Andy Murray zdolal ve finále Turnaje mistrů Novaka Djokoviče 6:3, 6:4 a poprvé v kariéře získal titul na Masters a kalendářní rok ukončí jako světová jednička.

Přidejte svůj názor

Andy Murray

Murray sesadil Djokoviče z pozice jedničky na začátku listopadu po vítězném turnaji v Paříži. Srb měl v Londýně šanci vrátit se na vrchol, ale ve finále tahal za kratší konec, na druhé straně kurtu stál ve skvěle formě hrající soupeř, který nepoznal porážku v posledních 24 duelech.

V úvodu finále Murray působil zranitelně, pravděpodobně se na něm projevila únava ze sobotního třísetového semifinále proti Milosovi Raonicovi. Do herní pohody se dostal od stavu 3:3, kdy získal sedm gamů z osmi možných, vedl 6:3, 4:1 a položil základ k výhře. Djokovič až příliš často kazil lehké míče, celkem vyrobil 30 nevynucených chyb. Oba tenisté potom zaznamenaly 13 winnerů.

Djokovič se v šestém gamu druhé sady zvedl. Těžil z aktivní hry a zabojoval o návrat do utkání. Za stavu 4:5 ještě odvrátil dva mečboly, ten třetí však Murray před domácím publikem proměnil a zaslouženě zvítězil. Během 102 minut v londýnské O2 Areně se prosazoval agresivním stylem, precizně si počínal hlavně při dlouhých úderech od základní čáry.

Andy Murray, svěřenec českého rodáka Ivana Lendla, o víkendu zkompletoval životní sezónu. Jejími vrcholy byly titul z Wimbledonu, zlatá olympijská medaile z Ria, titul z Turnaje šampionů a od 6. listopadu pozice světové jedničky. Novak Djokovič rovněž neprožil zlý ročník, v první polovině si počínal suverénně, ovládl Grand Slamy Australian Open a French Open, jenže ve druhé polovině sezóny začal klopýtat. Přibrzdilo ho zranění a experti rovněž zmiňují ztrátu motivace. Z pozice jedničky kraloval mužskému tenisu dlouhých 122 týdnů.

Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 7,5 milionu dolarů)

Dvouhra - finále: Murray (1-Brit.) - Djokovič (2-Srb.) 6:3, 6:4.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tragická nehoda Williamsové: Tenisová hvězda zabila seniora, soudu unikla

21.11.2018 11:06 Případ autonehody z loňského června, při níž zemřel starší muž, pro americkou tenisovou hvězdu…

Češky ovládly Fed Cup. Siniaková porazila Američanku Keninovou a slaví…

11.11.2018 16:59 Aktualizováno Praha - Čeští tenisoví fanoušci se mohou opět radovat ze zisku poháru určeného pro vítězný tým ve…