Kvitová poprvé po útoku na veřejnosti. Věřila od začátku, že se na kurty určitě zase vrátí

Praha - Aktuálně jedenáctá tenisová hráčka světového žebříčku WTA Petra Kvitová, jež byla v úterý ve svém bytě v Prostějově přepadena a byla při tom zraněna na levé ruce, se poprvé od zmiňovaného incidentu objevila na veřejnosti. V pátek se totiž konala tisková konference hráčky týkající se právě tohoto případu a zranění tenistky. Před novináři se objevila očividně v dobrém rozmaru a tím pádem tak tedy na ní bylo vidět, že úterní útok na ní nezanechal žádné velké psychické následky. Kromě poděkování svým nejbližším a lékařům, poděkovala i fanouškům za podporu a uvedla, že ani na chvíli neuvažovala o tom, že by se snad jednou na kurty nevrátila. „Ani na chvíli jsem o tom nezapochybovala. Ani na vteřinu,“ uvedla konkrétně Kvitová, jež byla v pátek propuštěna z nemocnice.

Přidejte svůj názor

Petra Kvitová
doporučujeme

Připomeňme, že dvojnásobná wimbledonská vítězka byla přepadena ve svém prostějovském bytě v úterý ráno neznámým mužem, jenž se do bytu měl dostat pd falešnou záminkou, konkrétně měl říct, že jde odečíst údaje na elektroměru. Po vstupu do bytu pak měl hráčku napadnout a pořezat šlachy a nervy na levé ruce, tedy na té ruce, ve které Kvitová drží raketu.

Šlachy ji tak museli sešít dokroři v Ústavu playstické chirurgie a chirurgie ruky ve Vysokém nad Jizerou. Operace pod vedením Radka Kebrleho a primářky ústavu Aleny Schmoranzové pak trval 3 hodiny a 45 minut, o Kvitovou se také staral profesor Pavel Kolář

Přesto přesevšechno přišla na páteční tiskovou konferenci Kvitová v dobré náladě a celou tiskovku pak zahájila následujícími slovy: "Všechny vás tu moc ráda vidím, možná ani nevíte jak moc."

Bronzové medailistce z letošních olympijských her v Riu de Janeiro pak bylo sděleno, že na kurty se bude moci vrátit až za šest měsíců. "Je mi jedno, jestli to bude trvat tři měsíce, šest měsíců nebo rok, ale rozhodně se chci vrátit a udělám pro to vše. Doktor řekl, že to vypadá dobře, nejsou tam žádné komplikace. Těším se, až vezmu do ruky raketu a pinknu si," řekla Kvitová k otázce ohledně pauzy, která ji teď čeká.

Kromě tedy poděkování těmto lékařům, hráčka na tiskovce poděkovala za podporu jak ze strany sportovců, tak i ze strany fanoušků na sociálních sítích. . "Moc si toho cením, je to pro mne obrovská podpora," řekla a propuštění z nemocnice vnímá jako nejlepší dárek k Vánocům. "Léčba se vyvíjí podle předpokladů a cítím se dobře," dodala.

Na tiskovce byl přítomen i osobní trenér hráčky. "Díváme se jen dopředu, budeme rehabilitovat a krůček po krůčku se budeme vracet," řekl, přičemž ho doplnil konidiční kouč Vaněk. "Pro nás bude výhra, až nám Petra podá ruku a pořádně ji zmáčkne. Druhým krokem pak bude zvednutá raketa. Záleží na doktorech, co řeknou. Pokud poví, ať jedeme do tepla, pojedeme do tepla. Když bude třeba chodit denně na převazy, budeme chodit denně na převazy."

K samotnému útoku se vracet nijak nechtěla. "Už se k tomu (incidentu) nechci vracet. Myslím, že policie tomu dává hodně a brzy vše vyřeší," věří Kvitová, jež už policii popsala útočníka a dokonce mu poslal jasný vzkaz s tím, aby se útočník sám přihlásil.

Loading...
Témata: tenis | Petra Kvitová
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama