Davis Cup: Čeští tenisté se ani letos baráže nevyhnou. Bez Štěpánka ve čtyřhře byli bez šance

Melbourne - Nešlo to. I letos, stejně jako tomu bylo loni, bude muset český daviscupový tým absolvovat baráž o to, aby se udržel ve světové skupině Davisova poháru. Prakticky před samotným 1. kolem tohoto turnaje bylo jasné, že svěřenci nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila, jenž se musel v australském Melbourne obejít bez Tomáše Berdycha, Lukáše Rosola i Adama Pavláska, žádnou velkou díru do světa ani tentokrát neudělají. Ještě víc jasné to bylo i před sobotníčtyřhrou, kterou původně měl hrát společně s daviscupovým premiantem Zdeňkem Kolářem i veterán Radek Štěpánek. Ten se však před tím zranil a tak musel nehrající kapitán Navrátil sáhnout ke změně, na melbourneský kurt nakonec poslal dvojici Jiří Veselý, Jan Šátral. Ta proti australskému duu John Peers, Sam Groth neměla žádnou velkou šanci na úspěch a taky s ním nakonec prohrála ve třech setech 3:6, 2:6 a 2:6.

Přidejte svůj názor

Tenis, ilustrační fotografie
doporučujeme

Že jsou Australané i ve čtyřhře favorité, tak to bylo podtrženo především tím, že na nedávném Australian Open zvítězila v deblu John Peers, tedy jeden z australských reprezentantů, jenž se nyní společně se Samem Grothem postavil proti české dvojici. A zvláště poté, co ve čtvrté hře první sady Šátral ztratil svoje podání, tak se zdálo, že je už tehdy definitivně po nadějích českého daviscupového mužstva. Peerse ovšem tehdy navštívila nervozita, kvůli které natropil hned dvě dvojchyby. Díky nim si totiž Češi  dokázali vzít svůj brejk zpátky a poté se podařilo Veselému se Šátralem vyrovnat na 3:3. Následně ale Australané získali ztracený náskok, stalo se tak po dalším Šátralově ztraceném podání. Narozdíl od české strany, byla na té australské vidět dobrá nálada a promítlo se to tak i do výkonu australské dvojice, která tak tedy první sadu vyhrála poměrem 6:3.

Ani druhá sada nezačala pro české barvy zrovna nejlépe, neboť tehdy Veselý ztratil svůj servis a zraněný Štěpánek, jenž svým potleskem z lavičky neustále povzbuzoval své spoluhráče, dělal co mohl, ovšem českému páru to nikterak nepomáhalo. Byli to zkrátka Australané, kteří hráli prim ve druhém setu a ještě svůj náskok dokázali navýšit. Nakonec vyhráli tento set 6:2. Tato část hry mimochodem trvala pouhých 28 minut. Podobně exhibičním způsobem si Peers s Grothem poradili s Čechy i ve třetím setu, který tedy získaly stejným poměrem a český daviscupový tým se nyní můžou připravovat na zářijovou baráž.

Do žádného velkého juchání tak tedy nebylo nikomu v českém mužstvu, zvlášť pak nehrajícímu kapitánovi Jaroslavu Navrátilovi. "Hodnotí se to velmi špatně. Jeli jsme sem s tím, že zkusíme překvapit, ale nepřekvapili jsme ničím. Velmi hladce jsme prohráli všechny tři zápasy, i když kvalita byla na australská straně. To ukázali jak v deblu, tak ve včerejších singlech. Přál bych si, abychom byli v září kompletní a udělali maximum pro to, abychom nesestoupili,"komentoval výkon českého týmu v Melbourne pro Radiožurnál Navrátil, jenž tak zároveň připomněl, že se v Austrálii musel vypořádat s několika klíčovými absencemi a zvláště pak s tou nejklíčovější v podobě Tomáše Berdycha.

Konečný výsledek čtyřhry v rámci 1. kola tenisového Davis Cupu (4.2.2017):

Austrálie – Česko 3:0

Peers, Groth – Šátral, Veselý 6.3, 6:2, 6:2

Loading...
Témata: Davis Cup | tenis
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přivítejte na svět Isabellku. Sestini Hlaváčková porodila dceru,…

13.08.2019 11:18 Čerstvě třiatřicetiletá tenistka Andrea Sestini Hlaváčková porodila dceru Isabellu. S italským…

Zemřel Peter McNamara. Trojnásobný grandslamový vítěz podlehl rakovině

23.07.2019 08:41 Ve věku 64 zemřel bývalý australský tenista Peter McNamara. Trojnásobný grandslamový vítěz ve…

Strýcová světovou jedničkou mezi deblistkami. S Číňankou Sie Šu-wej…

14.07.2019 22:53 Ve dvouhře její výkon stačil pouze na semifinále, ve čtyřhře ovšem v All Engalnd Clubu slaví úspěch…

Český úspěch ve Wimbledonu! V mužské čtyřhře triumfovali čeští junioři

14.07.2019 15:54 Ještě před tím než si své finále v ženské čtyřhře odbyde mimo jiné i Babrora Strýcová, tak trochu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama