Australian Open: Federer díky výtečnému obratu v závěrečném pátém setu porazil Nadala a získal tak svůj osmnáctý grandslam

Melbourne - Pouze jedna tajenka zůstávala před nědělním hracím dnem, tedy pokud se bavíme o turnaji singlistů v rámci letošního Australian Open, tradičního prvního grandslamu sezóny. Kdo vyhraje bitvu někdejších rivalů ve finále mužské dvouhry mezi Rogerem Federerem ze Švýcarska a Rafaelem Nadalem ze Španělska? Právě na to nalezli tenisoví fanoušci odpověď v neděli, kdy k tomuto očekávanému střetnutí došlo. Duel to byl opravdu hodný finálovému zápasu tohoto grandslamu, na konci všeho byl nakonec šťastný Roger Federer, jenž zvítězil nad svým španělským sokem 6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3. Neuvěřitelný výkon předvedl Švýcar v závěrečném pátém setu, kdy sice nejprve prohrával 1:3, tento nepříznivý stav ovšem tehdy dokázal otočit na vítězných 6:3.

Přidejte svůj názor

Roger Federer

Tenisoví fanoušci si v tomto finálovém střetnutí skutečně přišli na své a i přesto, že v prvních čtyřech sadách byl servírován tenis, jenž byll možná o něco málo dramatičtější, než třeba předešlý semfinálový duel mezi Nadalem a Dimitrovem. Všechno ale mohl divákům vynahradit závěrečný a tudíž tedy rozhodující pátý set, kdy Švýcar prohrával už 1:3. Následně se mu však podařilo hned dvakrát soupeře brejknout a i když měl Nadal v tomto setu možnost hned  dvou brejkbolů, byl to nakonec Federer, kdo dopodával na vítězství.

Po zápase, kdy měli oba teisté k dispozici možnost promluvit k veřejnosti, uznal Federer sílu svého soka. "Kdyby bylo v našem sportu možné remizovat, dneska bych s tebou hrozně rád remizoval Rafo," řekl konkrétně Švýcar a ještě dodal: "Hlavně nekonči Rafo, děláš náš sport lepším."

Na Nadalovi bylo po utkání vidět, že je celkem spokojen i s druhým místem, vždyť ho trápil v posledních dnech nejeden zdravotní problém. "Roger si dnes zasloužil vítězství o něco více než já. Nevadí, budu bojovat dál," řekl rodák z Mallorky.

Konečné výsledky tenisového grandslamu Australian Open (29.1.2017):

Muži, dvouhra - finále:

Federer (17-Švýc.) - Nadal (9-Šp.) 6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3.

Smíšená čtyřhra - finále:

Spearsová, Cabal (USA/Kol.) - Mirzaová, Dodig (2-Indie/Chorv.) 6:2, 6:4

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tragická nehoda Williamsové: Tenisová hvězda zabila seniora, soudu unikla

21.11.2018 11:06 Případ autonehody z loňského června, při níž zemřel starší muž, pro americkou tenisovou hvězdu…

Češky ovládly Fed Cup. Siniaková porazila Američanku Keninovou a slaví…

11.11.2018 16:59 Aktualizováno Praha - Čeští tenisoví fanoušci se mohou opět radovat ze zisku poháru určeného pro vítězný tým ve…