Tenis už není na prvním místě, svěřil se Djokovič

Bělehrad - Novak Djokovič se nechal slyšet, že dny, kdy pro něj tenis představoval hlavní náplň života, jsou minulostí. Srb se nyní snaží najít cestu, aby obstál jako tenista, manžel a otec.

Přidejte svůj názor

Novak Djokovič
doporučujeme

V červnu loňského roku se Djokovič stal jenom třetím tenistou historie, který triumfoval na všech čtyřech Grand Slamech. Po prvenství z French Open ale zaznamenal náhlý pokles formy a na konci roku 2017 místo tenisové jedničky přepustil Andymu Murraymu.

Před letošní sezónou v Djokovičově realizačním týmu skončil "superkouč" Boris Becker. Německá legenda hráčovi vyčítala pokles tréninkové morálky.

Začátek nového roku devětadvacetiletému tenistovi příliš nevyšel. Djokovič vypadl na Australian Open ve druhém kole a z turnaje Mexican Open se poroučel ve čtvrtfinále. "Tenis byl mojí hlavní prioritou, ovšem od narození syna se situace změnila," prozradil Djokovič v srbské talk show.

"Snaha skloubit profesní život s rodinným mě stojí hodně sil. Ani jednomu světu se nemohu věnovat na 100 procent, ale snažím, co nejlépe umím. Rád bych se vrátil na pozici světové jedničky a zároveň si protáhl profesionální kariéru. Na druhou stranu mám život také mimo kurty. Kromě profesionálního tenisty jsem otec, manžel, syn, bratr a kamarád. To vše formuje moji osobnost."

Loading...
Témata: tenis | Djoković, Novak
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama