Kvitová se dokázala vrátit, nyní se připraví na oblíbený Wimbledon

Paříž - "Roland Garros bude mít dvě vítězky," po vypadnutí Kvitové prozradil pro Český rozhlas trenér Jiří Vaněk. S jeho slovy lze jen souhlasit, tenistka Petra Kvitová si zaslouží obrovské uznání. Na kurty se vrátila ani ne půl roku po vážném zranění levé ruky.

Přidejte svůj názor

Petra Kvitová
doporučujeme

Její příběh zná skoro celý svět. Petra Kvitová se před Vánoci stala obětí loupežného přepadení, v jejím prostějovském bytě ji neznámý útočník způsobil řezné rány na levé ruce, v níž drží raketu. Po okamžité operaci ty optimističtější prognózy předpovídaly návrat ve druhé polovině roku 2017, ty černější prognózy potom připouštěly možný konec kariéry.

Bývalá světová dvojka však naskočila do tenisové kolotoče už na druhém Grand Slamu sezóny. S velkými ovacemi přijela na French Open, v jehož prvním kole porazila Američanku Julii Boserupovou. Suverénní vítězství na centrkurtu doprovázely emoce ze strany samotné hráčky i diváků v hledišti.

A přestože se s Paříží rozloučila ve druhém kole, kdy po dvou prohraných tie-breacích nestačila na další Američanku Bethanií Mattekovou-Sandsovou, s hlavou vzhůru hledí do nejbližších týdnů: "Jsem překvapená, jak jsem zde hrála. Zkrácené hry ukázaly, že mi chybí zápasová praxe. Celkově se ale cítím dobře a jsem šťastná, že jsem zpět. Za normálních okolností bych byla po prohře mnohem smutnější."

Sedmadvacetiletá Češka si tak příliš neužila antukovou část roku. Nyní se začne připravovat na trávu a své myšlenky už směřuje k červencovému Wimbledonu. Londýnský Grand Slam v minulosti dvakrát opanovala. "Pohádka skončila, nyní mě čeká tvrdá dřina. Na Wimbledon se opravdu těším, travnatý povrch svědčí mému stylu. Turnaj to bude trochu odlišný než zde v Paříže, více uvolněný," řekla Kvitová americké stanici ESPN.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Doping v tenise! Kontrolou neprošla elitní americká deblistka

11.11.2019 18:10 Po červencovém dočasném suspendování Brazilky Haddadové Maiaové, která tehdy neprošla dopingovou…

Tenista Nadal se oženil, na svatbě měl i bývalého španělského krále

19.10.2019 16:49 Španělský tenista Rafael Nadal se oženil. Po čtrnáctileté známosti vstoupil devatenáctinásobný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama