DISKUZE K ČLÁNKU Wimbledon, 1. den: Kvitová si na úvod nejslavnějšího grandslamu poradila se Švédkou Larssonovou, spolu s ní postoupili dál další čtyři Češi. Z turnaje naopak vypadl Wawrinka

Londýn - V pondělí ve známém londýnském tenisovém areálu nesoucí název All England Club začal nejstarší a zároveň tak tedy nejslavnější grandslamový tenisový turnaj Wimbledon, jenž letos slaví jubileum a to konkrétně 140 let od svého založení. Nejen proto tak do již zmiňovaného tenisového areálu hned v první hrací den zavítala vévodkyně z Camebridge Kate, jež se mimo jiné setkala například i s bývalou tenistkou Martinou Navrátilovou. Vedle toho pak třeba sledovala duel na centrkurtu mezi Skotem Andy Murraym a Kazachem Alexandrem Bublikem a byl to právě tenista z Ostrovů, jenž nakonec tento duel vyhrál ve třech setech 6:1, 6:4 a 6:2. Překvapení se nekonalo ani v případě duelu jedné z největších favoritek tohoto grandslamu, finalistky letošního French Open Rumunky Simony Halepové, která si celkem jednoduše poradila s Novozélanďankou Marinou Erakovicovou 6:4 a 6:1. Kdo se však ale postaral hned na úvod o jedno z největších překvapeních, tak tím byl ruský tenista Daniil Medveděv, pro něhož coby aktuálně 49. hráče světa to byl vůbec první duel na grandslamech a jenž v něm dokázal porazit Švýcara Stana Wawrinku 6:4, 3:6, 6:4 a 6:1. Českým tenisovým fanouškům pak udělalo radost v první hrací den hned pět českých reprezentantů, mezi nimi pak především dvojnásobná wimbledonská šampionka Petra Kvitová, pro kterou je to tak první Wimbledon po jejím návratu na kurty po loňském předvánočním útoku nožem na její osobu. Tenistka z Fulneku si tedy na úvod tohoto travnatého grandslamu poradila se Švédkou Johannou Larssonovou 6:3 a 6:4. Kromě Kvitové si pak druhé kolo zahrají z českých tenistů i Barbora Strýcová, Kristýna Plíšková, Lukáš Rosol a Jiří Veselý.

 zpět na článek přehled všech diskuzí
Vážení čtenáři, diskuze u tohoto článku již byla uzavřena. Pokud shledáte jakýkoliv příspěvek nevhodným, urážlivým, vulgárním či vaši osobu jakkoliv poškozuje, využijte prosím možnost nahlášení, která je dostupná u každého příspěvku. Obratem se takovým příspěvkem budeme zabývat. K diskuzi můžete využít naše další články.

Právě se děje

Další zprávy

reklama