Wimbledon: Federer si suverénním způsobem dokráčel pro 19. grandslamový titul v kariéře

Londýn - V neděli vyvrcholil letošní ročník nejslavnějšího grandslamového tenisového turnaje konajícího se v neméně slavném londýnském All England Clubu, tedy Wimbledon. Zatímco mezi ženami turnaj ve dvouhře v sobotu celkově vyhrála Španělka Garbiňe Muguruzaová, až v neděli se rozhodlo o tom, kdo bude triumfovat v mužské dvouhře. Jestli Švýcar Roger Federer či Chorvat Marin Čilič. Nakonec to byl hráč ze země helvétského kříže, který si dokázal dojít pro svůj již 19. grandslamový titul, přičemž k tomu potřeboval 101 odehraných minut proti zmiňovanému chorvatskému soupeři, nad kterým nakonec vyhrál ve třech setech celkem s přehledem 6:3, 6:1 a 6:4.

Roger Federer

Ve svém již jedenáctém finále na londýnské trávě v All England Clubu pětatřicetiletý Švýcar (mimochodem, vzhledem k tomu, že mu je 35 let a 342 dní, se tak stal Federer vůbec nejstarším vítězem Wimbledonu v historii vůbec) jen a pouze potvrdil svou vynikající formu posledních měsíců poté, co se po pauze vynucené zraněním opět vrátil na kurty. O tom, že zmiňovaná pauza se na Federerovi opravdu nikterak výrazněji nepodepsala, se přesvědčil mimo jiné i Tomáš Berdych, který se se Švýcarem utkal před pár dny v semifinále letošního Wimbledonu.

Cestu za svým 19. grandslamovým titulem v kariéře započal Federer ne zcela šťastně, ale poté, co ve čtvrté hře úvodního sady dokázal odvrátit brejkbol, se favorizovaný tenista uklidnil. Do té doby to tak nevypadalo na to, že by tenisoví fanoušci mohli být svědky nejjednoznačnějšího finálového duelu ve Wimbledonu za posledních 15 let. Protože se ale následně v prvním setu Čilič spíše trápil, nebylo proto divu, že celou úvodní sadu zakončil dvojchybou.

Na začátku druhého setu se podařilo Federerovi uzmout podání svému soupeři a poté, co tato část duelu dospoěla do stavu 3:0 pro Švýcara, následoval medical time-out, který si vybral Čilič. Během této pauzy pak byly vidět slzy na tváři chorvatského hráče. Nebyl to zkrátka jeho zápas a druhý set nakonec prohrál celkem jasně 1:6.

Před třetím setem navštívil Čiliče opět lékař, který mu převázal levé chodidlo a pak přišla na řadu třetí sada. V ní, možná i díky práškům proti bolesti, odehrál Čilič nejvyrovnanější tenis se Švýcarem, ten však hrál stále svoji hru, což nakonec rozhodlo. Když pak Federer uzmul svému soupeři v sedmém gamu třetí sady další servis, přičemž když podával Švýcar, bylo skoro jisté, že své podání neztratí. I proto tak tedy duel došel k mečbolu pro Federera, který proměnil a za následného potlesku ve stoje, kterého se zúčastnila i Švýcarova manželka Mirka, se mohl radovat ze zaslouženého triumfu na londýnské trávě.

Konečný výsledek:

Muži, dvouhra - finále:

Federer (3-Švýc.) - Čilič (7-Chorv.) 6:3, 6:1, 6:4

Krejčíková v Paříži ovládla i čtyřhru. Se Siniakovou vyhrála již třetí…

13.06.2021 13:56 Poté, co se tenistce Barboře Krejčíkové po životní jízdě v rámci turnaje dvouhry na Roland Garros…

Nejen Krejčíková. V sobotu ovládla French Open ve své kategorii i juniorka…

12.06.2021 19:15 Nejen Barbora Krejčíková mezi dospělými, ale i v juniorské kategorii má Česká republika po sobotě…

Pohádka se šťastným koncem. Krejčíková vyhrála tenisové French Open ve…

12.06.2021 17:55 Aktualizováno Po 40 letech zná slavný antukový turnaj opět českou vítězku ve dvouhře. Tehdy se jí stala Hana…

Krejčíková si v Paříži zahraje hned dvě finále. Vedle toho ve dvouhře i to…

11.06.2021 19:28 Poté, co ve čtvrtek na pařížském Roland Garros postoupila do finále dvouhry, je nyní jasné, že si…

Zápas pro Popelku. Barbora Krejčíková zvládla dramatický boj se…

11.06.2021 19:23 I na slavném tenisovém Roland Garros se vzpomínalo na výjimečnou hereckou osobnost Libuši…

Finále hrůzy pro Plíškovou. V Římě s Polkou Šwiatekovou prohrála dvakrát 0…

16.05.2021 19:55 Čeští tenisoví fanoušci jistě věřili, že by česká tenistka Karolína Plíšková před blížícím se…

Úspěch českých tenistek v Madridu. Turnaj ve čtyřhře tam ovládly…

09.05.2021 11:38 Po dvou letech se na tenisovém turnaji v Madridu z triumfu radovala nějaká česká tenistka,…

Související:

Právě se děje