Karolínu Plíškovou už Kotyza trénovat nebude. Neshodli se na strategii dalšího vývoje

Praha - Po letošním Wimbledonu se rodačka z Loun Karolína Plíšková stala světovou jedničkou mezi tenistkami a po nedávném US Open tuto vedoucí pozici nakonec zase opustila. A není to jediná změna související se jménem této hráčky, která se v posledních dnech udála. V pátek totiž oznámila, že po devíti měsících ukončila spolupráci se svým trenérem Davidem Kotyzou, jenž v minulosti například koučoval i Petru Kvitovou. Důvodem ukončení této spolupráce má být neshoda na strategii dalšího tenisového vývoje Karolíny Plíškové. "Panu Kotyzovi děkuji za vše, co pro mě udělal. V některých ohledech se naše názory a pohled na věc rozcházely. Neshodli jsme se na strategii mého dalšího tenisového vývoje," řekla konkrétně Plíšková ke konci tohoto tandemu s padesátiletým Kotyzou.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Karolína Plíšková

Je to právě o to překvapivější konec, neboť právě pod Kotyzou se stala pětadvacetiletá česká tenisová reprezentantka zmiňovanou světovou jedničkou. Tou byla osm týdnů, než se po neúspěchu na nedávném US Open propadla na současnou čtvrtou příčku. Hráčku čeká závěr letošní sezóny a tu bude absolvovat na dvou turnajích a to ve Wuchanu a Pekingu. "Zde chci být stoprocentní. Už nemůžu mít jiný cíl, než se dostat do finále nebo turnaj vyhrát," řekla k těmto turnajům WTA před dvěma dny.

Spolupráce s Kotyzou započala v prosinci loňského roku a prvním turnajem, na který Kotyza Plíškovou připravoval byl ten v Brisbane a právě tam na začátku letošního roku právě Plíšková dokázala triumfovat. Byl to celkem úspěšný tandem, vždyť Plíšková pod Kotyzou vyhrála 46 zápasů, 13 jich pak prohrála. I díky Kotyzovi se pak může pyšnit celkovými výhrami na turnajích v Dauhá a Eastbourne. Co se týče grandslamových turnajů, tak v rámci nich došla Plíšková nejdále ve French Open, kde nakonec skončila až v semifinále. "S Karolínou to byla příjemná práce a věřím, že to pro ni do další kariéry bylo přínosné. Budu jí samozřejmě dál držet palce," řekl na páteční tiskové konferenci Kotyza, který, před tím než šel k Plíškové, koučoval bývalou světovou jedničku Dánku Caroline Wozniackou.

Právě na nedávném grandslamu v New Yorku už byly vodět menší rozepře mezi ním a Plíškovou, neboť právě tam uvedl, že by chtěl z její strany při zápasech vidět více nebojácnosti. Poslední turnaje WTA a závěrečný Turnaj mistryň v Singapuru tak tedy bude podle všeho Plíšková absolvovat bez trenéra. "Jméno nového trenéra oznámíme nejpozději před začátkem příští sezóny. Prioritou je teď úspěšné dokončení aktuálního ročníku, kvalifikace na Turnaj mistryň v Singapuru, což je vrchol sezóny, ke kterému se upínáme," uvedl k tomu tenistčin přítel a zároveň její manažer zastupující agenturu PR Stars Michal Hrdlička.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šlápla vedle? Navrátilová mírní svůj výrok o transgender sportovkyních a…

04.03.2019 16:42 Bývalá tenisová jednička Martina Navrátilová je aktivním zastáncem komunity LGBT. Její nedávná…

Žádná opice. Karikatura Williamsové nebyla rasistická, rozhodla tisková…

25.02.2019 11:46 Australská tisková rada dnes rozhodla, že loňská karikatura tenistky Sereny Williamsové zveřejněná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama