Páteční program Laver Cupu znám. Federer si v úvodní den nezahraje

Praha - Již v pátek odstartuje první ročník nového tenisového turnaje, jenž je věnován historii tenisu a jenž je konkrétně věnován i nejlegendárnějšímu tenistovi vůbec a to Australanovi Rodu Laverovi, podle něhož právě nově vzniklý turnaj dostal i jméno, tedy Laver Cup. Ve čtvrtek se tak v pražské O2 Areně, kde se celý tento tenisový svátek bude konat, rozhodlo o tom, jaké zápasy budou v první hrací den k vidění. Stejně jako v pátek, tak i v sobotu a v neděli budou k vidění hned tři dvouhry a jedna čtyřhra. O tom, kdo se proti sobě v jednotlivých duelech postaví, rozhodli nehrající kapitáni obou týmů, tedy Švéd Björn Borg z týmu Evropy a Američan John McEnroe z týmu Světa, a to tak, aniž by věděli, jaké hráče soupeřův tým nominoval. Nakonec z toho vzešel následující fakt a to ten, že v pátek tenisoví fanoušci neuvidí v akci Švýcara Rogera Federera, za to uvidí v rámci večerní čtyřhry za tým Evropy Tomáše Berdycha ve dvojci společně s Rafaelem Nadalem.

Přidejte svůj názor

Roger Federer (foto) si v pátek nezahraje, rozhodl los

Páteční program začíná ve 13:00, přičemž jako první se na speciálním černém kurtu v pražské O2 Areně představí za tým Evropy Chorvat Marin Čilič a za tým Světa Američan Francis Tiafoe. Dále v odpoledním bloku uvidí dvouhru mezi Rakušanem Dominicem Thiemem a Američanem Johnem Isnerem. Ta mezi mladým Němcem Alexanderem Zverevem a taktéž mladým Kanaďanem Denisem Shapovalovem je naprogramu od 19:00. O závěr prvního hracího dne se postará čtyřhra, přičemž za tým Evropy ji odehraje duo Tomáš Berdych, Rafael Nadal a za tým Světa Australan Nick Kyrgios s Američanem Jackem Sockem.

Sobotní program, kde oba týmy budou v jednotlivých dulech hrát již o dva body a to na rozdíl od pátku (to se bude hrát vždy o jeden) a od neděle (to se bude hrát pro změnu vždy o tři), sice ještě není znám, už se ale tak ví, že se právě tehdy tenisoví fanoušci konečně dočkají i Rogera Federera, přičemž tým Evropy jistě na kurt do sobotních dvouher pošle i Tomáše Berdycha a Rafaela Nadala. Dvouhru si pak ve druhý hrací den v barvách týmu Světa zahrají určitě Američané Sam Querrey a Jack Sock a také Australan Nick Kyrgios. Až během sobotního dopoledne se však bude vědět, kteří hráči v sobotu proti sobě nastoupí.

Dodejme, že v rámci celého víkendu budou oba týmy hrát celkem o 24 bodů, takže vítězem se stane ten tým, který jich získá třináct. Pokud bude i po nedělním programu nerozhodný stav 12:12, bude muset nakonec rozhodnout dodatečná čtyřhra.

Páteční program Laver Cupu:

Dvouhra:

13:00 Čilič (Chorv.) - Tiafoe (USA)
Thiem (Rak.) - Isner (USA)
19:00 Zverev (Něm.) - Shapovalov (Kan.)

Čtyřhra:

Berdych, Nadal (ČR/Šp.) - Kyrgios, Sock (Austr./USA)

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šlápla vedle? Navrátilová mírní svůj výrok o transgender sportovkyních a…

04.03.2019 16:42 Bývalá tenisová jednička Martina Navrátilová je aktivním zastáncem komunity LGBT. Její nedávná…

Žádná opice. Karikatura Williamsové nebyla rasistická, rozhodla tisková…

25.02.2019 11:46 Australská tisková rada dnes rozhodla, že loňská karikatura tenistky Sereny Williamsové zveřejněná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama