Zvrat v případu pořezání Petry Kvitové! Policie už prý útočníka zadržela

Praha - Po více než dvou letech přichází zásadní informace týkající se případu pořezání tenistky Petry Kvitové, jenž se udál předloni těsně před Vánocemi v tenistčině prostějovském bytě. Zatímco sama tenistka se úspěšně vrátila na kurty a začíná vyhrávat turnaje, policie mezitím už podle informací České televize zadržela útočníka. Přispěl k tomu totiž anonymní tip z letošního ledna. Policie se však zatím k případu nechce nikterak vyjadřovat. „Podle toho, co víme, má jít o člověka, který už byl v minulosti vyšetřován kvůli útokům na seniory. (…) Podle dalších informací jde také o člověka, který je známý v drogové scéně na Olomoucku, protože je sám uživatelem drog.“ uvedl v hlavní zpravodajské relaci ČT "Události" reportér Jiří Hynek.

Přidejte svůj názor

Podoba útočníka, který přepadl Kvitovou
doporučujeme

Právě po zmiňovaném anonymním tipu z ledna začala policie tohoto podezřelého člověka, jenž by měl mít spojitost i s olomouckou drogovou scénou. Sama tenistka pak měla tuto osobu sama identifikovat. Mělo se dít tak v posledních dnech, kdy se Petra Kvitová nachází v Česku, kde se připravuje na nadcházející French Open. Protože už se zdálo, že se nikam tento případ nepohne, je tak zpráva o takovém zvratu nečekaná. „To, že věc odkládáme, neznamená, že bychom se touto věcí přestali zabývat,“  řekl k tomu Jan Lisický, vedoucí odboru obecné kriminality.

Připomeňme, že k napadení došlo čtyři před Vánocemi roku 2016 v onom prostějovském bytě, přičemž tenistku útočník pořezal na levé ruce. Dvojnásobnou wimbledonskou vítězku pak operovali Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou a už 23. prosince se objevila na tiskové konferenci spolu s lékařem Radkem Kebrlem. „Po operaci, když mi řekli, že to dobře dopadlo, je víra trochu větší,“ uvedla tehdy Kvitová.

Stav levé ruky se nakonec zlepšoval rychleji než se původně očekávalo a už v květnu 2017 trénovala na loňské French Open. Během letošní sezóny se jí podařilo dostat se zpátky do elitní světové desítky a to díky čtyřem vyhraným turnajům včetně toho na prražské Stromovce koncem začátkem května.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Její kariéra se blíží ke konci. Proto se Strýcová loučí s trenérem Kotyzou

19.11.2019 16:38 Po dvouletém angažmá u české tenistky Barbory Strýcové končí její trenér David Kotyza. V úterý to…

Berdych se o víkendu rozloučí s tenisovou kariérou! Naposledy se ukáže v…

13.11.2019 15:17 Už delší dobu se mluvilo o tom, že se kariéra českého tenisty Tomáše Berdycha blíží ke svému konci.…

Doping v tenise! Kontrolou neprošla elitní americká deblistka

11.11.2019 18:10 Po červencovém dočasném suspendování Brazilky Haddadové Maiaové, která tehdy neprošla dopingovou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama