Namol za volantem, k tomu urážky policistů. Bývalá tenisová hvězda má další malér

Bukurešť - Bývalá světová tenisová jednička Ilie Nastase s přibývajícím věkem nijak neztrácí talent na vyvolávání problémů a páchání výtržností. Během šesti hodin jej dnes dvakrát zadržela policie. Nejprve ho nad ránem v Bukurešti policie zadržela při řízení v opilosti, posléze ho chytila, jak projížděl skútrem na červenou, uvedla agentura AP.

Přidejte svůj názor

Tenis, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Protože byl viditelně podnapilý, byl požádán, aby se podrobil dechové zkoušce. Zareagoval vzpurným chováním a urážením policistů," sdělila policie v prohlášení po ranním incidentu. Policisté 71letého zadrženého převezli do ústavu soudního lékařství k provedení krevní zkoušky. Nastase měl v krvi 1,15 promile alkoholu. Za to může hrozit až pět let za mřížemi.

Policisté Nastaseho zadrželi asi ve 4:45 ráno. Šéf dopravní policie uvedl, že strážníci museli zablokovat Nastaseho vozidlo, protože nedokázal zastavit. Bývalý vítěz turnajů US a French Open odmítl dechovou zkoušku, a tak ho policisté vytáhli z vozu a nasadili mu želízka. Po předvedení na úřad dopravní policie byl propuštěn, ale bylo proti němu zahájeno vyšetřování kvůli řízení v opilosti a rovněž kvůli odmítnutí testu.

Asi o šest hodin později Nastaseho policisté znovu dopadli: prý projel na červenou skútrem, který řídil, přestože mu po prvním incidentu odebrali řidičský průkaz.

Nastase připustil, že si dal pivo, ale tvrdil, že s ním policisté hrubě zacházeli a že ho při prvním zatčení srazili na zem.

Při druhém zadržení byl natočen, jak se vysmívá policistům a nadává jim, že jednají jako komunističtí milicionáři. Nastase se při druhém zatčení dostal do policejního auta, kde si nasadil policejní helmu.

Nastase zaplatil pokutu 1000 lei (asi 5600 Kč) za neuposlechnutí příkazů policie a řidičák mu byl odebrán na tři měsíce. Nadále čelí obvinění z řízení v opilosti a odmítnutí dechové zkoušky.

Nastase byl už jako špičkový hráč znám nepředvídatelným a temperamentním chováním na kurtu. Jeho výbuchy mu vysloužily přezdívku Nasty (Protiva). Tyto vlastnosti si zachoval i po odchodu do důchodu.

Začátkem února dostal nejlepší tenista světa z let 1973 a 1974 pokutu 20.000 dolarů (440.000 korun) a byl zbaven možnosti hrát jakoukoli úlohu v tenisových soutěžích Fed Cupu nebo Davisově poháru až do 23. dubna 2020. Loni totiž Nastase jako kapitán rumunského fedcupového týmu během zápasu s britským ženským týmem urazil novinářku, britskou hráčku Johannu Kontaovou a rovněž rozhodčího.

Kromě toho Nastase na předzápasové tiskové konferenci urazil rasistickými výroky tenistku Serenu Williamsovou.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Požáry zasáhly i do sportu. Tenisté v Melbourne mají vážné problémy s…

14.01.2020 13:14 Tenisty v Melbourne trápí silně znečištěné ovzduší z rozsáhlých požárů na jihovýchodě Austrálie.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama