Ať si hraje klidně nahá, reagovala na úbor Williamsové Plíšková. Američanka ho však má i ze zdravotních důvodů

Paříž - V úterý se poprvé po mateřské pauze objevila na kurtu v akci mladší ze slavných sester Williamsových Serena. A jakoby chtěla ještě více upozornit tenisový svět na to, že se opět vrací. Do duelu, kterým svůj návrat začala a ve kterém se utkala s českou reprezentantkou Kristýnou Plíškovou, jíž nakonec porazila ve dvou setech, totiž nastoupila v nezvyklém úboru: v těsné černé kombinéze s růžovou stuhou. Téma tak je na French Open jasné a to jak mezi fanoušky, tak i mezi samotnými soupeřkami Sereny Williamsové.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Serena Williamsová
doporučujeme

French Open není co se týče oděvu jednotlivých tenistů tak konzervativní jako ještě slavnější grandlam v Londýně, tedy Wimbledon, kde musí dle tradice tenisté nastupovat v bílém. Na pařížských antukách to je v tomto ohledu o dost pestřejší a to samozřejmě ví i firmy vyrábějící oblečení pro tenisty. Ty se snaží, aby jednotlivé úbory dokonale ladily právě s pařížskou antukou.

Sama Serena Williamsová je fanouškem komiksů a jejich hrdinů, ovšem nejen to je důvodem, proč se v takové kombinéze rozhodla odehrát letošní Roland Garros. „Všechny mámy, co za sebou mají náročné těhotenství, se chtějí vrátit a zazářit, být v centru dění. Tohle jsem chtěla vyjádřit,“ vysvětlovala po vyhraném 1. kole na tiskové konferenci Serena Williamsová, která tak odehrála svůj první zápas poté, co se nejen, že vdala, ale následně i porodila. Oblek fungující jako kompresní kalhoty, které sportovci používají při výkonech nebo při regeneraci, má však Williamsová i ze zdravotních důvodů "Za poslední rok jsem měla tolik problémů s krevními sraženinami, že bych je ani nespočítala," přidala dalčí důvod svého obleku Američanka.

Poněkud extravagantní oděv Sereny Williamsové chápe i Ruska Maria Šarapovová, jež i ona nemá na sobě při zápasech zrovna tradiční odění. „Je to skvělá věc, že můžete díky tenisu a oblečení vyjádřit svou individualitu a být jiná. Tohle na tom miluji,“ uvedla konkrétně.

Není to poprvé, co Williamsová zaujala veřejnost svým oblečením. Například US Open v roce 2004 absolvovala v džínové sukni spolu s vysokými černými botami, pravidla jí však nedovolily tyto boty při zápasech nosit. Nyní však může svůj současný oblek Williamsová mít na sobě bez jakýchkoli omenzení, což za zvláštní bpovažuje například Kristýna Plíšková, která s ní v 1. kole letošního French Open prohrála. „Co si tak pamatuji, tak i když byla zima, tak nikoho v dlouhém oblečení nenechali hrát. Myslím, že tohle úplně v pravidlech není, takže to je jediné, co mě zarazilo. Jinak ať si hraje klidně nahá,“ řekla s úsměvem na tváři Radiožurnálu.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští tenisté v televizních přímých přenosech: turnaj na Spartě i charita

11.05.2020 16:30 Čeští sportovní fanoušci mají od poloviny března určitě lidově řečeno "absťák" z toho, že právě tak…

Tenisový grandslam French Open by se mohl odehrát bez diváků. Navzdory…

10.05.2020 13:37 Už dříve se rozhodlo o tom, že se druhý grandslamový turnaj tenisové sezóny 2020 odehraje místo…

Sloučí se mužská a ženská tenisová asociace v jednu? Vyzývá k tomu Federer

22.04.2020 18:14 Dá se očekávat, že se všechno změní a nic nebude jako dříve po aktuální pandemii koronaviru.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy