Becker se topí v dluzích, dražbu tenisových trofejí chce ještě zastavit

Berlín - Ve čtvrtek by měla být spuštěna internetová aukce tenisových trofejí a osobních předmětů Borise Beckera, která má umořit část dluhu, kvůli kterému je proti tenisové legendě vedeno ve Velké Británii insolvenční řízení. Beckerovi právníci se ještě pokusí dražbu zastavit.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Na Beckera byl loni v Británii vyhlášen bankrot kvůli nesplacené půjčce ve výši 3,5 milionu eur od soukromé banky Arbuthnot Latham & Co z roku 2015. Do insolvenčního řízení se následně přihlásil i Beckerův bývalý obchodní partner s pohledávkou 36,5 milionu eur.

Becker předpokládá, že pokud by byl kupcem opravdový fanoušek, mohla by aukce vynést při troše štěstí 100.000 eur (2,5 milionu korun). "A to je nic ve srovnání s požadovanou částkou," řekl Becker pro list Bild am Sonntag. "Moji právníci v Anglii příští týden požádají o zastavení dražby," dodal.

Becker se v řízení odvolával i na diplomatickou imunitu, kterou získal letos v dubnu jako zvláštní atašé Středoafrické republiky pro sport a kulturu v Evropské unii.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češky ovládly Fed Cup. Siniaková porazila Američanku Keninovou a slaví…

11.11.2018 16:59 Aktualizováno Praha - Čeští tenisoví fanoušci se mohou opět radovat ze zisku poháru určeného pro vítězný tým ve…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama