Na starosti má německého talenta. Ivan Lendl má nové angažmá

New York - Čtvrtý nejlepší tenista současnosti Němec Alexander Zverev představil veřejnosti svého nového trenéra a jeho jméno zaujme především české tenisové fanoušky. Stal se jím to nejúspěšnější hráč tuzemské tenisové historii Ivan Lendl a má to být právě on, kdo by se měl postarat o to, aby z německého talentu vybrousil ten nejlepší diamant a pomohl mu tak vyhrávat tolik vytoužené grandslamy. Pro Ivana Lendla je to první trenérské angažmá poté, co skončil u Andyho Murrayho, jenž tak byl doposud jediným tenistou na okruhu ATP, kterého jako kouč vedl a se kterým v minulosti dokázal vyhrát několik grandslamů.

Přidejte svůj názor

Tenis, ilustrační fotografie

To, že Ivan Lendl bude v následujících dnech a měsísích hlavním trenérem Alexandera Zvereva, zveřejnil jednadvacetiletý Němec s ruskými kořeny na svém Instagramu, kdy pod jednou z fotek přivítal do svého týmu právě českou tenisovou legendu. Právě na zmíněné fotce vítal Lendla na kurtech, na kterých se v New Yorku bude zanedlouho hrát poslední grandslam sezóny, tedy US Open. Protože hlavně na grandslamech chce zapsat konečně nějaký velký úspěch, neboť tím je pro něj dosud na akorát postup do čtvrtfinále, jenž se udál na jednom z nich, oslovil s nabídkou spolupráce Ivana Lendla, který během své kariéry triumfoval na grandslamech hned osmkrát.

„Ví, jak vyhrávat, a to za jakýchkoliv okolností na jakémkoliv turnaji, takže je to někdo, kdo mi může hodně pomoci,“ řekl k ostravskému rodákovi tenista, který doposud vyhrál devět turnajů na okruhu ATP. Měl štěstí, že Lendl na jeho nabídku kývnul, už proto, že bývalý český tenista se do trénování jen tak bezhlavě nehrne, zvlášť, kdyř´ž už někoho v minulosti trénoval, tak vždy a pouze Andyho Murrayho.

Vzhledem k tomu, že od Zvereva tenisový svět mnoho očekává a v budoucnu by tak mohl patřit k velkým jménům, Ivan Lendl se rozhodl, že hz něj dostane to nejlepší. Kromě toho za touto spoluprací je i fakt, že se Lendl zná s Alexanderovým dosavadním trenérem a zároveň otcem, jenž má mimochodem na starosti i jeho dalšího syna Mischu Zvereva.

A nezná se jen s ním, ale i s aktuálním kondičním koučem světové čtyřky mezi muži Jezem Greenem. I s ním totiž působil u Andyho Murrayho.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Australian Open, 2. den: Sestry Plíškovy slavily postup, Berdycha Veselý…

15.01.2019 10:02 Melbourne - Také druhý hrací den prvního letošního grandslamu sezóny Australian Open přinesl řadu…

Australian Open, 1. den: Berdych s Kvitovou si na úvod turnaje se svými…

14.01.2019 17:32 Melbourne - V pondělí se tenisoví fanoušci dočkali letošního prvního grandslamu v sezóně, kterým je…

Kvitová se opět ukázala jako lvice. Před prvním grandslamem sezóny…

12.01.2019 10:00 Sydney - Jen dvanáct dní po Novém roce se česká tenistka Petra Kvitová může radovat ze svého…

Šafářová se po Australian Open loučit s kariérou nebude. Kvůli zranění se…

04.01.2019 16:51 Praha - Tenistka Lucie Šafářová se chtěla podle svých původních plánů rozloučit se svou hráčskou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama