Pařížská pohádka zlatou tečku nemá. Vondroušová ve finále nestačila na Bartyovou

Očekávání ze strany českých tenisových fanoušků byla velká vzhledem k tomu, jakým tenisem se teprve devatenáctiletá česká reprezentantka Markéta Vondroušová prezentovala v předešlých dvou týdnech na pařížském Roland Garros. Česká tenistka ale na svou soupeřku v jejím prvním velkém grandslamovém finále nestačila a po dvou setech 1:6 a 3:6, se tak z vítězství radovala třiadvacetileá Australanka Ashleig Bartyová.

Přidejte svůj názor

Tenis, ilustrační fotografie
doporučujeme

Od ssamého začátku byla na čeksé mladé tenistce znát nervozita ze své účasti na prvním velkém grandslamovém finále a prakticky celý zápas hledala ten pravý recept na australskou soupeřku. I když v prvním setu Bartyová jedno své podání prohrála, byla to pouze jediná kaňka v jejím výkonu v rámci prvního dějství. Nejenže většinu této části hry lépe servírovala, ale také se hrálo podle jejího tempa, problémy pak Markétě Vondroušové dělaly i změny rytmu hry, vítězné úderyzvládala také lépe a ani si nedělala hlavu z jinak dosud skvělých kraťasů české tenistky.

Stejně jako v prvním, tak i na začátku toho druhého ztratila Vondroušová podání a následně se jí nepodařilo naopak sebrat servis Barytové. Postupem druhého setu to byla čím dál více Bartyová, která diktovala opět tempo hry a Vondroušová už pouze snižovala. V deváté hře při servisu české tenistky se pak Bartyové povedlo zápas po 70 minutách ukončit.

Zatímco se Bartyová stal první australskou vítězkou French Open od roku 1973, kdy v Paříži triumfovala Margaret Courtová, Češi na singlovou vítězku v Paříži stále čekají. Před Vondroušovou ve zdejším finále v minulosti neuspěla Lucie Šafářová. Hana Mandlíková sice v Paříži uspěla, ale ještě v barvách Československa.

Vzhledem k devatenácti letům v případě Markéty Vondroušové a jejímu hernímu vzestupu však může být úspěch v pařížském (a nejen v tom) grandslamu jen otázkou času.

FináleFrench Open:

Dvouhra žen:

Bartyová - Vondroušová 6:1, 6:3

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Požáry zasáhly i do sportu. Tenisté v Melbourne mají vážné problémy s…

14.01.2020 13:14 Tenisty v Melbourne trápí silně znečištěné ovzduší z rozsáhlých požárů na jihovýchodě Austrálie.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama