Český úspěch ve Wimbledonu! V mužské čtyřhře triumfovali čeští junioři

Ještě před tím než si své finále v ženské čtyřhře odbyde mimo jiné i Babrora Strýcová, tak trochu překvapivá semifinalistka z wimbledonského turnaje singlistek, si v neděli své finále odehráli již junioři v rámci mužské čtyřhřy. V něm se představila ryze česká dvojice Jonáš Forejtek a Jiří Lehečka a právě oni dva s přehledem potvrdili roli favoritů proti kanadsko-americkému páru Liam Draxl, Govind Nanda, který nakonec porazili ve dvou setech 7:5 a 6:4.

Přidejte svůj názor

Tenis, ilustrační fotografie
doporučujeme

Favority byli oba dva mladí Češi především proto, že do tohoto turnaje šli jako nasazené jedničky, to, že si zahrají letos o wimbledonský titul, rozhodl jejich triumf v semifinále, kde si poradili s americkým duem s českými kořeny Martin Damm, Toby Kodat, jež porazili ve třech setech, na vítězství v nedělním finále pak potřebovali hodinu a čtvrt. Napravili si tak náladu poté, co jak Forejtek, tak i Lehečka neuspěli v juniorské singlové soutěži, ve kterém Forejtek skončil hned v 1. kole, Lehečka pak ve druhém.

Co se týče českých tenisových úspěchů v rámci grandslamových čtyřher juniorů, tak poprvé v této kategorii na velkém turnaji uspěli v roce 1985 Petr Korda a Cyril Suk, kteří tehdy triumfovali na Roland Garros (Koorda o rok později přidal na své konto wimbledonský titul). Druhé grandslamové vítězství mužského juniorského páru se datuje do letošního ledna a to opět díky Jonášovi Forejtkovi, jenž tehdy s Daliborem Svrčinou uspěli na Australian Open.

Pokud se pak podíváme na juniorské deblové grandslamové turnaje, v loňském roce uspěl na Roland Garros Ondřej Štyler, před třemi lety se po Eiffelovou věží pro tzměnu radoval Patrik Rikl. Jako junior v deblu na grandslamu uspěl i Tomáš Berdych a to v roce 2001 na US Open.

Tenista Nadal se oženil, na svatbě měl i bývalého španělského krále

19.10.2019 16:49 Španělský tenista Rafael Nadal se oženil. Po čtrnáctileté známosti vstoupil devatenáctinásobný…

Tenistka Karolína Muchová slaví! Vyhrála turnaj na okruhu WTA

22.09.2019 16:00 Aktualizováno Na korejský Soul bude česká tenistka Karolína Muchová rozhodně jen tak nezapomene a vzpomínat naa…