Murray vyhrál v Miami a je světovou dvojkou

Miami – Byl to tuhý boj. O titul v americkém Miami se utkali Brit Andy Murray se Španělem Davidem Ferrerem, přičemž prvnímu zmíněnému šlo o víc než jen o trofej.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Britský tenista si vítězstvím připsal již 26. titul ve své dosavadní kariéře, avšak mnohem víc ho jistě těšilo, že se porážkou Ferrera dostal na druhé místo světového žebříčku před Švýcara Rogera Federera. Nikdo přitom nemůže říct, že by si to nezasloužil.

Španěl na něj ve finálovém utkání doslova vlétnul a vyhrál první set hladce 2:6. V tom druhém však Murray zatnul zuby a i s trochou štěstí nakonec sadu získal v poměru 6:4. Rozhodující se tak stala až ta třetí.

V té si přitom oba tenisté dlouho drželi podání a vítěze proto musel určit až tie-break. V tom jako by Ferrerovi došly síly a po prohře 7:1 se musel poklonit britskému kralevici. Stydět se ovšem nemusí, 165 minut na hřišti si poctivě odmakal.

Loading...
Témata: Murray, Andy
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Požáry zasáhly i do sportu. Tenisté v Melbourne mají vážné problémy s…

14.01.2020 13:14 Tenisty v Melbourne trápí silně znečištěné ovzduší z rozsáhlých požárů na jihovýchodě Austrálie.…