Vítězkami letošního Fed Cupu jsou Italky

Cagliari – Během nedělního dne se muselo v Itálii rozhodnout o tom, kdo letos získá Fed Cup, ženský mezinárodní pohár. V sobotu Italky nad Ruskami vybojovaly již dva body, to když v prvním duelu vyhrála Vinciová nad Panovovou 2-1 na sety.

Fed Cup 2013 - tým Itálie

Druhý bod získala pro domácí barvy Sara Erraniová, která přehrála Chromačevovou na sety 2-0. Pro Rusky tedy byla neděle důležitý hrací den, pokud chtěly otočit vývoj finálového duelu a uspět.

První bod pro ruský tým měla v neděli za úkol vybojovat Klejbanovová, která nastoupila místo původně nominované na tento duel Alexandry Panovové. Ta byla zřejmě unavená po svém sobotním utkání proti Vinciové, neboť tento duel trval přes tři hodiny. Proti Erraniové tedy druhý hrací den nastoupila Klejbanovová. Italka měla za úkol získat třetí bod pro své barvy, což by znamenalo celkové vítězství domácích ve Fed Cupu. A Italce se to celkem snadno podařilo. Již za hodinu získala vytoužený třetí bod poté, co Klejbanovovou přehrála 2-0 na sety, konkrétně 6-1 6-1.

Poté se ještě sehrála čtyřhra, která ale na tom, že domácí Italky získají letošní Fed Cup, nic nezměnila. Domácí dvojice Knappová, Pennettaová nastoupila proti té ruské Gasparjanová, Chromačevová. Konečný výsledek vypadal takto: 4-6 6-2 10-4, Italky tedy získaly i čtvrtý bod a hostující Rusky tak odjeli domů s prázdnou. Čtrvtá dvouhra se poté hrát už nemusela. Italky, které přešly do tohoto finále přes naše reprezentantky, získaly čtvrtý Fed Cup během posledních sedmi let. První svůj Fed Cup vyhrály v roce 2006, na další si musely počkat tři roky, tedy do roku 2009, a třetí titul přišel o rok později v roce 2010.

Témata: Fed Cup | tenis

Krejčíková v Paříži ovládla i čtyřhru. Se Siniakovou vyhrála již třetí…

13.06.2021 13:56 Poté, co se tenistce Barboře Krejčíkové po životní jízdě v rámci turnaje dvouhry na Roland Garros…

Nejen Krejčíková. V sobotu ovládla French Open ve své kategorii i juniorka…

12.06.2021 19:15 Nejen Barbora Krejčíková mezi dospělými, ale i v juniorské kategorii má Česká republika po sobotě…

Pohádka se šťastným koncem. Krejčíková vyhrála tenisové French Open ve…

12.06.2021 17:55 Aktualizováno Po 40 letech zná slavný antukový turnaj opět českou vítězku ve dvouhře. Tehdy se jí stala Hana…

Krejčíková si v Paříži zahraje hned dvě finále. Vedle toho ve dvouhře i to…

11.06.2021 19:28 Poté, co ve čtvrtek na pařížském Roland Garros postoupila do finále dvouhry, je nyní jasné, že si…

Zápas pro Popelku. Barbora Krejčíková zvládla dramatický boj se…

11.06.2021 19:23 I na slavném tenisovém Roland Garros se vzpomínalo na výjimečnou hereckou osobnost Libuši…

Finále hrůzy pro Plíškovou. V Římě s Polkou Šwiatekovou prohrála dvakrát 0…

16.05.2021 19:55 Čeští tenisoví fanoušci jistě věřili, že by česká tenistka Karolína Plíšková před blížícím se…

Související:

Právě se děje