Ivan Lendl skončil jako tréner britského tenisty Murrayho

Miami - Bývalý tenista a nynější kouč Ivan Lendl ve středu skončil jako trenér britského tenisty Andyho Murrayho. Veřejnost o tom informovala samotná světová tenisová šestka na svém blogu. Dodal, že se tak rozhodli oba po vzájemné dohodě. Ivan Lendl tak trénoval Murrayho dva roky.

Přidejte svůj názor

Britský tenista Andy Murray
doporučujeme

Během tohoto krátkého působení Lendla u Murrayho dokázal britský tenista vyhrát svůj první grandslamový titul vůbec. Nejdříve se mu to podařilo na US Open, posléze dokázal jako první Brit po 77 letech vyhrát Wimbledon. V roce 2012 získal také olympijskou medaili.

„Zůstanu Ivanovi už navždy vděčný za tvrdou práci, kterou pro mě odvedl. Náš tým se jako celek díky němu hodně přiučil, z čehož budeme v budoucnu určitě těžit," napsal na svém blogu šestadvacetiletý Brit.

Tento celkem nečekaný krok, tedy konec Ivana Lendla jako kouče Andyho Murrayho, přišel pár chvil poté, když britský tenista vypadl z tenisového turnaje konaného v Indiana Wells. Konkrétně skončil již ve čtvrtém kole, kde nestačil na Milose Raoniceho. Briská tenisová jednička mezi muži před tím absolvovala také operaci zad, po ní už nehraje tak, jak tomu bylo v předchozích měsících.

Ivan Lendl měl po tomto turnaji v Indiana Wells měl s Murraym zamířit do Miami, kde měl britský tenista ohajovat své minulé miamské vítězství.

„Pracovat s Andym během posledních dvou let bylo pro mě fantastickou zkušeností. Je to prvotřídní kluk. Potom, co jsem mu pomohl dosáhnout na velké tituly, cítím, že je čas věnovat se zase trochu více vlastním projektům, včetně hraní po celém světě, které si opravdu užívám. Vždy budu na Andyho straně. Přeji mu mnoho dalších úspěchů v nové fázi jeho kariéry," řekla ke svému odchodu od Andyho Murrayho čtyřiapadesátiletá tenisová legenda Ivan Lendl.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Její kariéra se blíží ke konci. Proto se Strýcová loučí s trenérem Kotyzou

19.11.2019 16:38 Po dvouletém angažmá u české tenistky Barbory Strýcové končí její trenér David Kotyza. V úterý to…

Berdych se o víkendu rozloučí s tenisovou kariérou! Naposledy se ukáže v…

13.11.2019 15:17 Už delší dobu se mluvilo o tom, že se kariéra českého tenisty Tomáše Berdycha blíží ke svému konci.…

Doping v tenise! Kontrolou neprošla elitní americká deblistka

11.11.2019 18:10 Po červencovém dočasném suspendování Brazilky Haddadové Maiaové, která tehdy neprošla dopingovou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama