Ani nejslavnější tenisový turnaj se letos konat nebude. Wimbledon je zrušen

Poprvé od druhé světové války se neuskuteční tenisový turnaj ve Wimbledonu. Tento nejslavnější tenisový grandslam je tak další akcí, která letos musela být zrušena kvůli aktuální pandemii koronaviru. Pořadatelé totiž odmítli variantu, že by se měl turnaj hraný na travnatých kurtech v All Engalnd Clubu uskutečnit bez diváků. "S lítostí oznamujeme, že turnaj bude zrušen kvůli kvůli pandemii koronaviru, ohrožující obecné zdraví populace. V pořadí 134. ročník se uskuteční od 28. června do 11. července 2021," oznámili pořadatelé.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

"Rozhodnutí se nerodilo lehce. Zvažovali jsme všechny scénáře. V minulosti se Wimbledon nekonal jen v době válek, ale vzhledem ke globální krizi je správné turnaj zrušit," okomentoval krok slavného londýnského tenisového klubu jeho samotný předseda Ian Hewitt. Připomeňme, že tenisový turnaj ve Wimbledonu je vůbec tím nejstarší, jaký svět nabízí. Poprvé se totiž o trofej na travnatých kurtech bojovalo už v roce 1877, o sedm let později pak zde měly svůj turnaj i ženy.

V minulosti se už stalo, že se turnaj nekonal, vždy se jednalo o válečná léta. Nejprve se tak stalo v letech 1914 až 1918, podruhé v letech 1940 až 1945.

"Těžko se to přijímá, že je Wimbledon zrušený. Nejen proto, že je pro mě speciální, ale je to historie tenisu a v kalendáři teď zeje velká díra. Bude mi chybět hra na krásné zelené trávě a bílé oblečení, ale příští rok se turnaj určitě vrátí. A užijeme si ho o to víc," vyznala vedle lítosti na rozhodnutím i svou lásku ke svému nejoblíbenějšímu turnaji Petra Kvitová, která právě v Londýně triumfovala hned dvakrát a to v letech 2011 a 2014.

Wimbledon není jediným tenisovým turnajem, který musel kvůli aktuální pandemii koronaviru buď to zrušen nebo odložen. Nejdříve po 13. červenci se totiž rozeběhne tenisový kolotoč. Mimochodem, právě odklad potkal i druhý grandslamový turnaj sezóny konající se tradičně na přelomu května  června, tedy French Open. Pařížský turnaj se ale nakonec bude konat na přelomu září a října, dva týdny po US Open.

O odkladu Wimbledonu se vůbec nepřemýšlelo. Protože jde o turnaj na trávě, tak právě tento povrch vyžaduje své specifické podmínky. Připomeňme, že se měl turnnaj konat původně od 29. června do 12. července.

O obhajobu v ženské čtyřhře tak kvůli zrušení turnaje přišla Češka Barbora Strýcová, která se svou parťačkou Sie-Šu-wej z Tchajwanu loni turnaj vyhrála. Právě díky tomuto triumfu se tehdy plzeňská rodačka stala deblovou světovou jedničkou.

Co se týče dvouher, tak ty tehdy v Londýně ovládly v mužích Srb Novak Djokovič a v ženách Rumunka Simona Halepová.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jsem další na řadě já? ptá se po smrti černocha tenistka Gauffová

30.05.2020 20:26 Aktualizováno Americká tenisová hvězdička Coco Gauffová se emotivním videu připojila k protestům proti smrti…

Čeští tenisté v televizních přímých přenosech: turnaj na Spartě i charita

11.05.2020 16:30 Čeští sportovní fanoušci mají od poloviny března určitě lidově řečeno "absťák" z toho, že právě tak…

Tenisový grandslam French Open by se mohl odehrát bez diváků. Navzdory…

10.05.2020 13:37 Už dříve se rozhodlo o tom, že se druhý grandslamový turnaj tenisové sezóny 2020 odehraje místo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy