Ani nejslavnější tenisový turnaj se letos konat nebude. Wimbledon je zrušen

Poprvé od druhé světové války se neuskuteční tenisový turnaj ve Wimbledonu. Tento nejslavnější tenisový grandslam je tak další akcí, která letos musela být zrušena kvůli aktuální pandemii koronaviru. Pořadatelé totiž odmítli variantu, že by se měl turnaj hraný na travnatých kurtech v All Engalnd Clubu uskutečnit bez diváků. "S lítostí oznamujeme, že turnaj bude zrušen kvůli kvůli pandemii koronaviru, ohrožující obecné zdraví populace. V pořadí 134. ročník se uskuteční od 28. června do 11. července 2021," oznámili pořadatelé.

Ilustrační foto

"Rozhodnutí se nerodilo lehce. Zvažovali jsme všechny scénáře. V minulosti se Wimbledon nekonal jen v době válek, ale vzhledem ke globální krizi je správné turnaj zrušit," okomentoval krok slavného londýnského tenisového klubu jeho samotný předseda Ian Hewitt. Připomeňme, že tenisový turnaj ve Wimbledonu je vůbec tím nejstarší, jaký svět nabízí. Poprvé se totiž o trofej na travnatých kurtech bojovalo už v roce 1877, o sedm let později pak zde měly svůj turnaj i ženy.

V minulosti se už stalo, že se turnaj nekonal, vždy se jednalo o válečná léta. Nejprve se tak stalo v letech 1914 až 1918, podruhé v letech 1940 až 1945.

"Těžko se to přijímá, že je Wimbledon zrušený. Nejen proto, že je pro mě speciální, ale je to historie tenisu a v kalendáři teď zeje velká díra. Bude mi chybět hra na krásné zelené trávě a bílé oblečení, ale příští rok se turnaj určitě vrátí. A užijeme si ho o to víc," vyznala vedle lítosti na rozhodnutím i svou lásku ke svému nejoblíbenějšímu turnaji Petra Kvitová, která právě v Londýně triumfovala hned dvakrát a to v letech 2011 a 2014.

Wimbledon není jediným tenisovým turnajem, který musel kvůli aktuální pandemii koronaviru buď to zrušen nebo odložen. Nejdříve po 13. červenci se totiž rozeběhne tenisový kolotoč. Mimochodem, právě odklad potkal i druhý grandslamový turnaj sezóny konající se tradičně na přelomu května  června, tedy French Open. Pařížský turnaj se ale nakonec bude konat na přelomu září a října, dva týdny po US Open.

O odkladu Wimbledonu se vůbec nepřemýšlelo. Protože jde o turnaj na trávě, tak právě tento povrch vyžaduje své specifické podmínky. Připomeňme, že se měl turnnaj konat původně od 29. června do 12. července.

O obhajobu v ženské čtyřhře tak kvůli zrušení turnaje přišla Češka Barbora Strýcová, která se svou parťačkou Sie-Šu-wej z Tchajwanu loni turnaj vyhrála. Právě díky tomuto triumfu se tehdy plzeňská rodačka stala deblovou světovou jedničkou.

Co se týče dvouher, tak ty tehdy v Londýně ovládly v mužích Srb Novak Djokovič a v ženách Rumunka Simona Halepová.

Na permské univerzitě střílel osmnáctiletý mladík. Na místě je osm mrtvých

20.09.2021 15:05 Nejméně šest mrtvých si vyžádala dnešní střelba na Permské státní univerzitě, informují tiskové…

Česko začíná topit. Teplárny zahřejí byty milionů lidí

20.09.2021 11:35 Teplárny po celém Česku začínají topit, radiátory mohou v nejbližších dnech zapnout přes čtyři…

Soudní dvůr EU vyměřil Polsku pokutu půl milionu eur za každý den provozu…

20.09.2021 17:27 Soudní dvůr Evropské unie dnes vyměřil Polsku pokutu ve výši půl milionu eur (12,7 milionu korun)…

V neděli přibylo v Česku více než 180 nakažených koronavirem

20.09.2021 10:51 Laboratoře v Česku během neděle prokázaly 182 případů koronaviru, to je o 46 víc než před týdnem. V…

Dálnici D1 u Říčan zastavila vážná nehoda

20.09.2021 06:48 Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci dálnici D1 za Prahou. Řidiči několik hodin neprojeli…

V Ostravě se neukáže ani Plíšková, ani Krejčíková. Kvitová bude chybět až…

19.09.2021 19:52 Hned dvě české tenistky nacházející se aktuálně v elitní desítce v žebříčku WTA Karolína Plíšková a…

Související:

Právě se děje

reklama