Australian Open letos bez Andyho Murrayho. Turnaj kvůli povinné karanténě nestihne

Letošní ročník Australian Open se bude muset obejít bez britského tenisty Andyho Murrayho. Ten odřekl svoji účast z prvního letošního grandslamu poté, co kvůli svému nedávnému pozitivnímu testu na koronavirus a po případném pozdějším příletu do Austrálie povinné karanténě nestihne začátek turnaje v Melbourne.

Andy Murray
doporučujeme

"Štve mě, že musím říct, že nepoletím do Austrálie na Australian Open," citují páteční slova Andyho Murrayho britská média. "Neustále jsme komunikovali a snažili se najít řešení, které by umožnilo nějakou formu fungující karantény, ale nepovedlo se," pokračovala bývalá světová jednička.

Připomeňme, že se koronavirus u pětinásobného finalisty Australian Open pozitivním testem prokázal 14. ledna a na základě tohoto zjištění tak tedy musel zrušit původní termín odletu do Austrálie.

Přesto žil dlouho v naději, že do Austrálie příletí pizději tak, aby stihl absolvovat povinnou dvoutýdenní karanténu v této zemi. Nakonec tedy dospěl k tomu, že by začátek turnaje, plánovaný na 8. února, kvůli ní nestihl.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Australian Open, finále: Krejčíková přepsala historii. Potřetí za sebou…

20.02.2021 13:35 Česká tenisová reprezentantka Barbora Krejčíková si poté, co v pátek s krajankou Kateřinou…

Problémy před Australian Open. Kvůli koronaviru byl přerušen turnaj v…

03.02.2021 18:54 Jen pár dní před očekávaným začátkem letošního ročníku Australian Open, prvního grandslamu sezóny,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama