Berdych se o víkendu rozloučí s tenisovou kariérou! Naposledy se ukáže v Londýně

Už delší dobu se mluvilo o tom, že se kariéra českého tenisty Tomáše Berdycha blíží ke svému konci. Ve středu se veřejnost definitivně dozvěděla, pkdy se tak stane. Bude to v sobotu 16. listopadu, kdy se nejlepší tuzemský tenista z posledních let objeví během Turnaje mistrů v Londýně a naposledy tam tak zamává fanouškům bez toho, aniž by tam odehrál jediný zápas. Tuto informaci ve středu potvrdil pro Blesk Berdychův otec Martin.

Berdych, Tomáš

Čtyřiatřicetiletý rodák z Valašského Meziříčí pronesla slova o svém možném konci v tenise už po letošním US Open, kde na turnaji skončil velice brzy. „Že bych hrál ještě v příští sezoně? To si myslím, že už je hodně nereálné. Nemůžu servírovat, nemůžu se pořádně ani ohnout, což je v tenise dost blbý. Vždyť já nejsem schopen se ani hýbat," nechal se tehdy slyšet.

Že je tenista skutečně na sklonku své kariéry, tak to bylo ještě jasnější poté, co se odhlásil z následného turnaje v Petrohradě. Během letošní sezóny navíc tenista, jenž v minulosti ve Wimbledonu postoupil až do finále, do semifinále pak postoupil na Australian Open, Roland Garros i US Open a jako daviscupový reprezentant dvakrát v Davis Cupu triumfoval, zaznamenal pouze dvacet zápasů, do kterých nastoupil.

Jeho nejlepším umístěním v žebříčku ATP bylo čtvrté místo, za svoukariéru pak vyhrál hned třináct turnajů ATP a na prize money vydělal celkem 29 491 328 dolarů (cca 680 milionů korun). Nyní se nachází až na 103. místě světového žebříčku.

Nedívejte se do médií, chtěl jsem to mít jako překvapení, říká ve videu na Twitteru rozladěný Berdych

Vyzrazení sobotní rozlučky v Londýně ze strany Blesku značně rozladilo samotného Tomáše Berdycha, jenž to chtěl mít pro fanoušky právě v Londýně jako překvapení. „Ahoj. Jestli chcete malé překvapení, nedívejte se do žádných médií a na sociální sítě," řekl Berdych ve svém videu konkrétně.

Pokračoval v něm pak následujícími slovy: „Plánoval jsem to jako překvapení na sobotu, kdy budu v Londýně. To už teď ale není možné, je to celé pryč. Ale to je v pohodě. Na podrobnosti si počkejte do soboty. Uvidíme se!"

Krejčíková postoupila díky skreči soupeř, ve 2. kole je i Vondroušová

24.07.2021 10:55 Aktualizováno Tenistka Barbora Krejčíková hodlá v olympijském Tokiu navázat na svou výtečnou formu v posledních…

Na triumf ve Wimbledonu nakonec nedosáhla. Plíšková na světovou jedničku…

10.07.2021 18:12 Aktualizováno V sobotu odpoledne se v londýnském All England Clubu konalo finále turnaje ženské dvouhry ve…

Paráda! Karolína Plíšková si poprvé zahraje finále slavného Wimbledonu

08.07.2021 20:58 Aktualizováno Po měsíci se může český ženský tenis dočkat dalšího velkého úspěchu. Zatímco před měsícem se o něj…

Po French Open český úspěch i na Wimbledonu? Karolína Plíšková je v…

06.07.2021 19:16 Čeští tenisoví fanoušci to mají jistě ještě stále v živé paměti jak před měsícem okouzlila svět…

Související:

Právě se děje