Do karantény musela v Austrálii i Barbora Strýcová. Byla na palubě s pozitivně testovaným

Už nejméně sedm desítek tenistů a tenistek se ocitlo v Australii ve dvoutýdenní karanténě po příletu do Melbourne, kde se v únoru uskuteční první grandslam sezóny, tedy Australian Open. Mezi těmito tenisty nalezneme i dvě česká jména. Jak informuje Radiožurnál, do karantény musela po příletu do Austrálie i česká reprezentantka Barbora Strýcová, jelikož i ona byla na palubě letadla s pozitivně testovaným na koronavirus. Dalším českým jménem v australské karanténě je Tomáš Machač.

Barbora Strýcová
doporučujeme

"Jsou to jejich pravidla, byli pět měsíců v úplném lockdownu, takže chápu, že se bojí, abychom jim sem nic nepřitáhli," uvedla k tomu, že musela do karantény samotná světová deblobá osmička Strýcová. Ta však před příletem o možnosti karantény bez toho, aniž by si ještě stihla v Austrálii zatrénovat, nevěděla: "Poslední slovo nemá Tennis Australia, ale australské ministerstvo zdravotnictví. Můžou to změnit ze dne na den a tohle pravidlo změnili, když tam byl jeden pozitivní. A to ani nebyl hráč."

Následujících čtrnáct dní tak tedy Strýcová nebude moct opustit hotel. Připomeňme, že pořadatelé Australian Open už se nechali slyšet, že start grandslamu neposunou a že tak turnaj začne podle plánu 8. února. "Bude to těžké, po čtrnácti dnech vyjít a hrát největší turnaj, co máme, a být v nejlepší formě. To prostě nebudu, ale kdo ví, nemůžu propadat panice. Tenis hraju hrozně dlouho a za tu dobu ho hrát nezapomenu," řekla Strýcová.

Ta si tak bude během čtrnácti dní hlídat a vylepšovat kondici na hotelovém pokoji, kde si složila rotoped"Mám naplánován na ráno trénink, pak si dám oběd, pak se koukám na seriály, filmy, čtu si, píšu si a takové věci. Odpoledne si udělám ještě jeden trénink, ať mám dva za den. Pak ten den už uteče, usnu a snažím se to brát tak, jak to je," prozradila svůj následující program Strývová a pokračovala: "Nezbývá než věřit, že po čtrnácti dnech půjdeme ven a budeme se moct normálně pohybovat, kde budeme chtít. To je to, co mě drží nejvíce nad vodou."

Co se týče reprezentačních kolegů Barbory Strýcové, konkrétně Karolíny Plíškové, Petry Kvitové nebo Jiřího Veselého, těch se přísnější karanténa, kterou musí projít Barbora Strýcová, netýká. Mohou se tak díky tomu dostat na pět hodin každý den z hotelu a před turnajem tak trénovat.

Po absolvování čtrnáctidenní karantény se tenisté v Austrálii zúčastní od 31. ledna přípravných turnajů WTA a ATP.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Australian Open, finále: Krejčíková přepsala historii. Potřetí za sebou…

20.02.2021 13:35 Česká tenisová reprezentantka Barbora Krejčíková si poté, co v pátek s krajankou Kateřinou…

Problémy před Australian Open. Kvůli koronaviru byl přerušen turnaj v…

03.02.2021 18:54 Jen pár dní před očekávaným začátkem letošního ročníku Australian Open, prvního grandslamu sezóny,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama