Doping v tenise! Kontrolou neprošla elitní americká deblistka

Po červencovém dočasném suspendování Brazilky Haddadové Maiaové, která tehdy neprošla dopingovou kontrolou na turnaji nižší kategorie WTA v Bolu, přičemž v jejím těle se podle Světové antidopingové agentury WADA nacházely anabolické steroidy, tentokrát dopingovou kontrolou na US Open neprošla elitní americká deblistka Anbigail Spearsová. Do ukončení vyšetřování má tak ze strany Mezinárodní tenisové federeace ITF pozastavenou profesionální činnost.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Tenis, ilustrační fotografie
doporučujeme

Právě s vyšetřovací skupinou ITF chce tenistka Spearsová spolupracovat, protože, jak sama říká, tuší, jak se do jejího těla zakázané látky dostaly. Zdrojem těchto zakázaných látek by měly být doplňky, které jí byly doporučeny jejím lékařem a které brala kvůli doplnění vitamínů.

„Důvěřovala jsem mu,“ uvedla ve svém prohlášení Spearsová a pokračovala: „Myslela jsem si, že jsou od renomovaného výrobce. Jak jsem chtěla, aby mi bylo co nejdříve lépe, tak jsem je začala okamžitě užívat a dostatečně si je neověřila. Jeden z výrobků, jak mě ITF nedávno informovala, přitom obsahoval zakázané látky. Bylo to poprvé, co jsem si nezkontrolovala, co beru. ITF jsem už kontaktovala a spolupracuji s nimi.“

Kontrola, kterou tenistka, jež byla v minulosti i světovou desítkou v deblu, neprošla, se usktrečnila letos během US Open. Ta nakonec ukázala, že se v těle Spearosvé nacházejí anabolické látky prasteronu a testosteronu a to je tedy taky důvod, proč minulý týden ve čtvrtek ITF Američance pozastavila činnost.

Loading...
Témata: tenis | doping | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po pěti letech konečně další triumf na okruhu ATP! Veselý vyhrál turnaj v…

09.02.2020 16:17 Českému mužskému tenisu se v poslední době příliš nedaří, nedělní zpráva z indického Puné však po…

Požáry zasáhly i do sportu. Tenisté v Melbourne mají vážné problémy s…

14.01.2020 13:14 Tenisty v Melbourne trápí silně znečištěné ovzduší z rozsáhlých požárů na jihovýchodě Austrálie.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama