Její kariéra se blíží ke konci. Proto se Strýcová loučí s trenérem Kotyzou

Po dvouletém angažmá u české tenistky Barbory Strýcové končí její trenér David Kotyza. V úterý to oznámila sama tenistka s tím, že nechce být sobecká a nechávat si tak skvělého trenéra, když její kariéra zanedlouho skončí. „Byla to jízda, bylo to nahoru a dolu a bylo to skvělý,“ uvedla na sociálních sítích třiatřicetiletá plzeňská rodačka, jež tak popsala svou spolupráci s Kotyzou.

Přidejte svůj názor

Barbora Strýcová, tenistka
doporučujeme

Světová jednička mezi deblistkami a letošní wimbledonská vítězka ve čtyřhře, přičemž během letošního roku si ve dvouhře zahrála hned čtyři semifinále, zažila skutečně skvělý rok 2019 a i přesto v úterý vyvěsila na svém instagramovém účtu oznámení ohledně konce svého trenéra. „Rozhodli jsme se ukončit spolupráci,“ napsala tam.

„S Davidem jsme si před dvěma lety stanovili cíle. Říkala jsem tomu spíše reálné tenisové sny. A i když je samozřejmě vždycky prostor, aby bylo lépe, všechny velké cíle, kterých jsem pod Davidovým vedením chtěla dosáhnout, se povedly,“ pokračovala dále ve svém prohlášení.

Zároveň pak vysvětlila, proč k takovému kroku došlo. „Třeba letos jsme vše směřovali k Wimbledonu a byl to můj nejkrásnější turnaj v životě. David je jeden z nejlepších trenérů v Česku, a protože se můj tenisový důchod přibližuje, přišlo mi trošku sobecký ho držet u sebe za každou cenu. Davide, díky za tvrdou práci, za všechny rady a za tvoji trpělivost. Byla to jízda, bylo to nahoru a dolu a bylo to skvělý."

Její parťačkou v deblu je Číňanka Sie Šu-wej a s tou se jí poslední dobou skutečně dařilo. Nejen, že s ní vyhrála letošní Wimbledon, ale ispěly i na turnajích WTA v Dubaji, Madridu a Birminghamu. A přestože se v současnosti chystá na začátek nové sezóny a tedy mimo jiné i na Australian Open, sama Strýcová před časem hovořila o blížícím se konci své kariéry.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po pěti letech konečně další triumf na okruhu ATP! Veselý vyhrál turnaj v…

09.02.2020 16:17 Českému mužskému tenisu se v poslední době příliš nedaří, nedělní zpráva z indického Puné však po…

Požáry zasáhly i do sportu. Tenisté v Melbourne mají vážné problémy s…

14.01.2020 13:14 Tenisty v Melbourne trápí silně znečištěné ovzduší z rozsáhlých požárů na jihovýchodě Austrálie.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama