Po pěti letech konečně další triumf na okruhu ATP! Veselý vyhrál turnaj v indickém Puné

Českému mužskému tenisu se v poslední době příliš nedaří, nedělní zpráva z indického Puné však po delší době vyvolá u českých tenisových fanoušků radost. Právě v této indické destinaci se podařilo tenistovi Jiřímu Veselému vyhrát turnaj na okruhu ATP, což se mu tak podařilo po dlouhých pěti letech. Ve finále porazil osmého nasazeného Bělorusa Jegora Gerasimova 7:6, 5:7, 6:3.

Tenis, ilustrační fotografie
doporučujeme

Pro příbramského rodáka to byla teprve třetí účast ve finále okruhu ATP, přičemž se tedy Veselý naposledy ve finále ukázala před zmiňovanými pěti lety, konkrétně v dubnu 2015 v rumunské Bukurešti. Tehdy sice prohrál, ale ze stejného roku, akorát z ledna, se datuje jeho dosud jediné vítězství z okruhu ATP a to z Aucklandu.

Cesta k jeho druhému takovému triumfu v životě to pro Vesdelého v Puné nebyla snadná. Už ve čtvrtfinále s Bělorusem Iljou Ivaškou musel odvracet hned dva mečboly, v semifinále, kde se utkal pro změnu s litevským tenistou Ričardasem Berankisem, pak musel odvracet mečboly čtyřikrát. V obou případech nakonec jednalo o třísetové zápasy, během nichž strávil celkem na kurtu během toho dlouhých pět a půl hodiny. Navíc se hned čtyřikrát dostal do zkrácených her.

Ta přišla na řadu i v nedělním finále s Bělorusem Gerasimovem, konkrétně se tak stalo už v prvním setu a tímto tie-breakem prošel Veselý jako nůž máslem. Následný sruhý set byl taktéž vyrovnaný, ovšem až do jedenácté hry, kdy Veselý ztratil svůj servis a rozhodnout o vítězi tak musel opět až třetí set.

Tam však český reprezentant ukázal svou suverénnost a i díky 26 esům, které během zápasu předvedl, se mohl začít po dvou hodinách a třinácti minutách radovat z vítězství, které ho opět navrátilo do první stovky. Konkrétně se ocitne na 72. pozici světového žebříčku a bude tak místo za jeho nedělním sokem z Běloruska. Pro něj to tak bude dosavadní maximum.

Turnaj ATP v Puné (Indie) - (9.2.2020):

Dvouhra - finále:

Veselý (ČR) - Gerasimov (8-Běl.) 7:6 (7:2), 5:7, 6:3

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tenistka Ósakaová odstoupila z turnaje v New Yorku. Na protest proti…

27.08.2020 10:27 Japonská tenistka Naomi Ósakaová na protest proti rasismu a sociální nespravedlnosti odstoupila z…

Neúčast hvězd nesníží hodnotu úspěchu na US Open, soudí Williamsová

22.08.2020 11:11 Tenistka Serena Williamsová je přesvědčená, že neúčast řady předních hráček nijak nesníží hodnotu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama