Po pěti letech konečně další triumf na okruhu ATP! Veselý vyhrál turnaj v indickém Puné

Českému mužskému tenisu se v poslední době příliš nedaří, nedělní zpráva z indického Puné však po delší době vyvolá u českých tenisových fanoušků radost. Právě v této indické destinaci se podařilo tenistovi Jiřímu Veselému vyhrát turnaj na okruhu ATP, což se mu tak podařilo po dlouhých pěti letech. Ve finále porazil osmého nasazeného Bělorusa Jegora Gerasimova 7:6, 5:7, 6:3.

Přidejte svůj názor

Tenis, ilustrační fotografie
doporučujeme

Pro příbramského rodáka to byla teprve třetí účast ve finále okruhu ATP, přičemž se tedy Veselý naposledy ve finále ukázala před zmiňovanými pěti lety, konkrétně v dubnu 2015 v rumunské Bukurešti. Tehdy sice prohrál, ale ze stejného roku, akorát z ledna, se datuje jeho dosud jediné vítězství z okruhu ATP a to z Aucklandu.

Cesta k jeho druhému takovému triumfu v životě to pro Vesdelého v Puné nebyla snadná. Už ve čtvrtfinále s Bělorusem Iljou Ivaškou musel odvracet hned dva mečboly, v semifinále, kde se utkal pro změnu s litevským tenistou Ričardasem Berankisem, pak musel odvracet mečboly čtyřikrát. V obou případech nakonec jednalo o třísetové zápasy, během nichž strávil celkem na kurtu během toho dlouhých pět a půl hodiny. Navíc se hned čtyřikrát dostal do zkrácených her.

Ta přišla na řadu i v nedělním finále s Bělorusem Gerasimovem, konkrétně se tak stalo už v prvním setu a tímto tie-breakem prošel Veselý jako nůž máslem. Následný sruhý set byl taktéž vyrovnaný, ovšem až do jedenácté hry, kdy Veselý ztratil svůj servis a rozhodnout o vítězi tak musel opět až třetí set.

Tam však český reprezentant ukázal svou suverénnost a i díky 26 esům, které během zápasu předvedl, se mohl začít po dvou hodinách a třinácti minutách radovat z vítězství, které ho opět navrátilo do první stovky. Konkrétně se ocitne na 72. pozici světového žebříčku a bude tak místo za jeho nedělním sokem z Běloruska. Pro něj to tak bude dosavadní maximum.

Turnaj ATP v Puné (Indie) - (9.2.2020):

Dvouhra - finále:

Veselý (ČR) - Gerasimov (8-Běl.) 7:6 (7:2), 5:7, 6:3

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama